Reklama

Rusza festiwal Yach Film

W piątek, 28 września, rusza dziesiąta, jubileuszowa edycja festiwalu wideoklipów Yach Film. W tym roku do konkursu na najlepszy teledysk stanęła rekordowa liczba twórców. O nagrodę festiwalu będą walczyły aż 192 krótkie filmy. Organizatorzy, Yach Paszkiewicz i Magda Kunicka-Paszkiewicz, zapowiadają wiele atrakcji. Jedną z nich będzie para konferansjerów, która poprowadzi uroczystą galę. Tego zadania podjęli się wspólnie Skiba i Bogusław Kaczyński.

Jak zapewniają organizatorzy, poziom konkursu w tym roku jest wyjątkowo wysoki. W wywiadzie dla Gazety Wyborczej Magda Kunicka-Paszkiewicz powiedziała: "Bardzo dużo klipów to prace robione szybko i jak najmniejszym kosztem, ale pośród nich pojawiają się także prawdziwe dzieła. Mechanizm jest prosty: im większa jest liczba teledysków produkowanych w ogóle, tym bardziej wzrastają szanse, że znajdą się wśród nich prace naprawdę ciekawe".

Reklama

Festiwal zainauguruje konferencja prasowa, podczas której zaprezentowany zostanie po raz pierwszy wideoklip Michała Marczaka do jednej z piosenek promujących film "Quo vadis". Film składa się m.in. ze znanych z dzienników telewizyjnych obrazów, w tym aktów terroru. Jak mówią twórcy Yach Film Festiwal, to dowód na to, że teledysk może przemawiać także na ważny, współczesny temat.

Z okazji 10-lecia festiwalu można wybrać najlepszy polski teledysk dekady. Listę kandydatów do tego tytułu można znaleźć na internetowej stronie festiwalu (www.yach.art.pl).

W jury Yach Film Festiwal zasiądzie w tym roku 11 osób, będą to zarówno postacie związane z muzyką, jak i filmem. Wśród tegorocznych jurorów znaleźli się m.in. Marek Piwowski, Alan Starski, Janusz Józefowicz, Wojciech Waglewski oraz kilku dziennikarzy muzycznych i realizatorów muzycznych programów telewizyjnych. Obradom jurorów patronował będzie, jak co roku, Yach Paszkiewicz, twórca teledysków, inicjator całego przedsięwzięcia. Zostanie również przyznana nagroda Małego Jasia za najlepszy teledysk adresowany do dzieci.

Zwycięzców festiwalu poznamy w niedzielę, 30 września, podczas ceremonii wręczenia nagród.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: najlepszy | Bogusław Kaczyński | magda | paszkiewicz | film | festiwal | Skiba | \ Film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje