Reklama

Rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Duch Gór"

W stadninie koni huculskich, w Gładyszowie koło Uścia Gorlickego, trwają zdjęcia do filmu "Duch gór", określanego przez jego twórców jako "niezależna superprodukcja". "Duch Gór to opowieść z gatunku fantasy, z dużą ilością koni i białej broni. Dzieje się w przybliżeniu w epoce średniowiecza, ale czas ani miejsce nie są dokładnie określone" - mówi Jola Lipka, kierownik produkcji.

Ekipa realizacyjna liczy około 50 osób. W realizacji weźmie także udział ogromna liczba statystów i zwierząt - zwłaszcza w scenie bitwy, która zostanie nakręcona pod koniec sierpnia. Reżyserem i współautorem scenariusza jest Rafał M. Lipka.

Reklama

Sformułowanie "niezależna superprodukcja" nie zostało wymyślone przez twórców filmu, ale przez jeden z portali internetowych. "Podchwyciliśmy to określenie, ponieważ nasza produkcja jest rzeczywiście realizowana ze sporym rozmachem - mimo skromnego budżetu. Mamy tylko jednego sponsora, dlatego pieniędzy nie ma prawie wcale" - tłumaczy Jola Lipka.

Główne role w "Duchu Gór" grają Radosław Pazura i Tomasz Bednarek. Oprócz nich w filmie będzie można także obejrzeć Olgę Bończyk, Michała Żurawskiego, Mirosława Zbrojewicza, Sławomira Orzechowskiego, Piotra Łukaszczyka i Jacka Bończyka. Muzykę skomponuje zespół Carrantouhill.

"Duch Gór" jest kręcony kamerą cyfrową. Film rozprowadzać będzie firma SPI. "Dystrybutor obiecuje nam wydanie Ducha Gór na kasetach. Jeśli znajdzie się sponsor, który pokryje koszty transferu na taśmę filmową, być może nasz film pojawi się także w kinach" - mówi Lipka.

Film realizuje niezależna grupa filmowa Alternatif Pikczers, która ma już na swoim koncie realizację kilku mniejszych projektów filmowych, między innymi"AP" i "Rolnik Kombat".

Zdjęcia, które rozpoczęły się w poniedziałek, 6 sierpnia, potrwają do końca miesiąca. Będą realizowane w kilku miejscowościach w okolicach Uścia Gorlickiego. "Duch Gór" ma być gotowy na wiosnę 2002 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Radosław Pazura | zdjecia | zdjecie | Gora | film | \ Film | duch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje