Reklama

Reklama

Rowling wróci do Harry'ego Pottera?

J.K. Rowling zamierza powrócić do pisania dla młodych ludzi i nie wyklucza kolejnej książki z akcją osadzoną w magicznym świecie Harry'ego Pottera. Pisarka ujawniła te plany w nadanym w środę wywiadzie dla BBC.

Siedem powieści o chłopcu, który odkrywa, że jest czarodziejem i musi stawić czoło siłom zła sprawiło, że J.K. Rowling odniosła sukces większy niż jakikolwiek inny z żyjących pisarzy. W czwartek do księgarń trafi jej pierwsza książka dla dorosłych "The Casual Vacancy" (polski przekład będzie zatytułowany "Trafny wybór").

Autorka powiedziała BBC, że jej następna książka będzie przeznaczona dla "nieco młodszych dzieci niż książki o Harrym Potterze". Potwierdziła, że "jeśli chodzi o historię Harry'ego, to już z nią skończyłam", ale przyznała, że rozważa napisanie książki z akcją osadzoną "w tym samym wszechświecie.

Reklama

Czy wczuciu się w klimat Harry'ego Pottera pomogą autorce bestsellerów dwa drewniane domy w stylu filmowego Hogwarth, które pisarka buduje w ogrodzie do zabawy dla swoich dzieci?

W posiadłości na przedmieściach Edynburga, gdzie Rowling mieszka w XVII-wiecznym domu z mężem i trojgiem dzieci, powstaną bowiem wysokie na 12 metrów dwa drewniane domy ze stożkowymi dachami, na wzór architektury powieściowego i filmowego zamku Hogwarth, w którym nauki pobierał mały czarodziej Harry Potter.

Zdaniem sąsiadów, którzy wysyłali do władz protesty na piśmie, domki, które będzie widać z drogi spoza wysokich świerków, zepsują wizualnie otoczenie.

Jednak władze uznały, że bajkowe domki nie zepsują krajobrazu i Rowling może je wybudować.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Daniel Radcliffe | J.K. Rowling | JK Rowling | Harry Potter

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy