Reklama

Reklama

Rooney Mara zagra Marię Magdalenę?

Dwukrotnie nominowana do Oscara aktorka Rooney Mara prowadzi rozmowy w sprawie przyjęcia głównej roli w filmie biograficznym o Marii Magdalenie, uczennicy Jezusa i jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci biblijnych.

Rooney Mara

Reżyserem niezatytułowanego jeszcze filmu został Garth Davis, który pracował już z Marą przy swoim fabularnym debiucie "Lion" (2016). Pytany o aktorkę, nie szczędzi jej słów uznania.

"Odważne podejście Rooney do kolejnych ról, połączone z jej wewnętrzną magnetyczną siłą, daje nam wszystkie środki potrzebne do przeniesienia na ekran historii jednej z najbardziej niedocenianych kobiet w dziejach świata - Marii Magdaleny. Po wspólnej pracy z Rooney przy 'Lion' wiem, że jest ona talentem jedynym z swym rodzaju" - powiedział Davis.

Reklama

W rolę Marii Magdaleny wcielały się wcześniej między innymi Barbara Hershley w "Ostatnim kuszeniu Chrystusa (1988) Martina Scorsese i Monica Bellucci w "Pasji" (2004) Mela Gibsona. 

Mara jest obecnie jedną z najbardziej popularnych hollywoodzkich aktorek młodego pokolenia. Sławę przyniosła jej rolą hakerki Lisbeth Salander, za która otrzymała ona swą pierwszą nominację do Oscara. W tym roku również ma szanse na statuetkę za drugoplanową role w lesbijskim melodramacie "Carol".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rooney Mara

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje