Reklama

Ron Howard o konkwistadorze

Ron Howard, który niedawno zrezygnował z prac nad remakiem słynnego westernu "Alamo" Johna Wayne'a, przymierza się do realizacji innego filmu opowiadającego o ważnych wydarzeniach w dziejach Meksyku. Wytwórnia Universal oraz należąca do Rona Howarda i Briana Grazera firma produkcyjna Imagine Entertainment zamierzają rozpocząć prace na planie obrazu "The Serpent and the Eagle".

Film ma opowiadać o hiszpańskim konkwistadorze Cortezie, który podbił Meksyk w XVI wieku. Postać zdobywcy po dziś dzień budzi wiele kontrowersji. W filmie ma zostać ukazany jednak nie tylko polityczny aspekt działań Corteza, lecz również jego związek z Malinali, niewolnicą przekazaną mu przez Azteków w zamian za pokój. Kiedy konkwistador odkrył, że kobieta biegle posługuje się językiem hiszpańskim, Malinali stała się ważną postacią - tłumaczką, doradczynią, kochanką Corteza.

Reklama

Autorami scenariusza "The Serpent and the Eagle" są Hans Beimler i Robert Wolfe.

Na razie nie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace na planie filmu. Ron Howard wciąż nie zdecydował, nad jakim projektem rozpocznie prace w najbliższym czasie. Reżyser rozważa także między innymi produkcję thrillera "Inside Man", filmu "The Cinderella Man", opowiadającego o życiu i karierze słynnego w latach 30. boksera Jima Braddocka, oraz obrazu "The Burial".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: ron howard | NAD | and | howard | RON

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje