Reklama

Reklama

Roger Michell nie żyje. Reżyser "Notting Hill" miał 65 lat

Zmarł reżyser Roger Michell, twórca kultowego "Notting Hill". O śmierci filmowca poinformowała w czwartek jego agentka.

Zmarł reżyser Roger Michell, twórca kultowego "Notting Hill". O śmierci filmowca poinformowała w czwartek jego agentka.
Roger Michell na 12. edycji festiwalu Mastercard OFF CAMERA /Jan Graczynski/East News /East News

Roger Michell był reżyserem teatralnym i filmowym. Ogólnoświatową popularność zdobył w 1999 roku, kiedy wyreżyserował komedię "Notting Hill".

Na swoim koncie miał takie tytuły jak: "Dzień dobry TV" z Harrisonem Fordem, Diane Keaton i Rachel McAdams, "Przetrzymać tę miłość" z Danielem Craigem, "Zmianę pasa" z Benem Affleckiem i Samuelem L. Jacksonem. 

Roger Michell - biografia i twórczość

Roger Michell urodził się 5 czerwca 1956 roku w południowoafrykańskiej Pretorii. Jego ojciec był dyplomatą, więc w dzieciństwie często podróżował. Mieszkał m.in. w Bejrucie, Damaszku i Pradze. 

Zainteresowanie reżyserią wykazywał już w szkole średniej. Latami pracował w teatrze, jego spektakle były wystawiane m.in. na deskach Royal Court Theatre, Royal Shakespeare Company oraz National Theatre. Później przyszła pora na pierwsze ważne realizaje filmowe - w 1993 roku nakręcił dla BBC miniserial "The Buddha of Suburbia". Dwa lata później wyreżyserował "Perswazje" na podstawie powieści Jane Austen. 

Reklama

Najsłynniejszym filmem w jego karierze okazała się komedia romantyczna "Notting Hill" (1999) z Julią Roberts i Hugh Grantem w rolach głównych. Historia skromnego, ale uroczego księgarza, który zakochuje się w  hollywoodzkiej gwieździe, zarobiła ponad 360 milionów dolarów.

Zeszłoroczny "The Duke" zamyka filmografię reżysera. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Roger Michell | Notting Hill

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL