Reklama

Reklama

Robin Williams o swojej ostatniej wielkiej roli

"Bulwar" to historia człowieka, który pod wpływem przypadkowego spotkania radykalnie zmienia spojrzenie na życie. W swojej ostatniej roli Robin Williams, kojarzony głównie z barwnymi, komediowymi wcieleniami, prezentuje bardziej subtelne oblicze. Ten kameralny dramat to ciepły portret starszego mężczyzny, który odkrywa, że na poznanie samego siebie nigdy nie jest za późno.

Robin Williams w scenie z filmu "Bulwar"

"Nolan pracuje w banku jako specjalista od udzielania pożyczek, ale nie sprawia mu to raczej szczególnej satysfakcji. Z pewnością nie jest to zajęcie jego marzeń. Od wielu lat jest mężem Joy, z którą tworzą stabilne, pełne miłości małżeństwo. Zmiany, do których dochodzi są dla obojga bardzo bolesne. Nie jest to coś, do czego łatwo się przyznać. Nolan stopniowo coraz bardziej się ujawnia, ale mimo to, dopiero na samym końcu uświadamiamy sobie, że wciąż ma szansę na szczęście" - opowiadał o swoim bohaterze Williams.

"W filmie jest wiele niespełnionych związków i relacji. Ta historia przypomina nam, jak ciężko jest takie spełnienie osiągnąć. Pojawia się tu wiele pytań. Czy rzeczywiście właśnie tak chcesz żyć? Czy jesteś ze sobą szczery? Ja skupiłem się na przeszłości Nolana, na jego obecnym punkcie w życiu i na tym wszystkim, co doprowadziło go do tego wielkiego kroku. Widzowie przyzwyczajeni są do tego, że robię bardziej ekstrawaganckie rzeczy. Ten bohater jest znacznie bardziej introwertyczny. To bardzo subtelna, intymna rola" - tłumaczył aktor.

Film zadebiutował na festiwalu Tribeca w 2014 roku, jednak trafił do dystrybucji w USA dopiero w lipcu 2015, po śmierci Robina Williamsa. Był to jego ostatni występ przed kamerą. Ostatnią zrealizowaną przez niego sceną była wizyta Nolana w motelu Leo. Jak stwierdził później reżyser, była to również scena, która przysporzyła aktorom największych trudności.

Reklama

Nolan (Robin Williams) i Joy (Kathy Baker) są małżeństwem od wielu lat. Od dawna jednak śpią w osobnych sypialniach, a w ich związku panuje rutyna. Pewnej nocy, wracając z biura, Nolan poznaje młodego chłopaka, który sprzedaje się na ulicy. Kiedy zaczynają spędzać ze sobą więcej czasu, Joy zauważa, że stopniowo traci kontakt z mężem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Robin Williams | Bulwar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje