Reklama

Robert Więckiewicz w 5D

Już wkrótce w kinach będzie można zobaczyć dreszczowiec "4:13 do Katowic" zrealizowany wyłącznie z myślą o technologii 3D. Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest młody filmowiec z tytułowego miasta, Andrzej Stopa.

Główny bohater filmu, Artur, nie może pogodzić się z tragedią, jaka spotkała bliską mu osobę. Dlatego opracowuje plan, który pomoże mu uporać się z targającymi nim emocjami - O 4:13 wsiądzie do pociągu we Wrocławiu. O 6:02 zabije człowieka. O 6:51 wysiądzie na dworcu w Katowicach i uśmiechnie się po raz pierwszy od dwóch lat. Ale czy wszystko pójdzie zgodnie z planem?

Reklama

W głównej roli zobaczymy Roberta Więckiewicza. Obok niego na ekranie pojawią się także: Ewa Kutynia, Mikołaj Woubishet i Weronika Borek.

Producentem "4:13 do Katowic" jest spółka East Pictures, która wierzy iż warto inwestować w młodych i zdolnych twórców wnoszących powiew świeżości do kina. Producentem wykonawczym obrazu jest specjalizujący się w technologii 3D dom produkcyjny FlyFilm, którego założycielami są autorzy filmu: reżyser i scenarzysta Andrzej Stopa (absolwent katowickiego WRiTv) oraz Piotr Kalkowski (operator i stereograf). Filmowcy wspólnie uznali, że świat filmu nie wykorzystuje w pełni dramaturgicznych możliwości technologii 3D i postanowili zrealizować swoją wizję filmu w tej technice.

- Trójwymiar dla niektórych jest tylko ciekawostką techniczną, ale my widzimy w nim kolejne narzędzie w warsztacie filmowym, którego możliwe zastosowania nie zostały jeszcze do końca zbadane. Efekt głębi może służyć jako element wyrazu emocji bohaterów, może zwiększać napięcie i budować nastrój filmu w takim samym stopniu jak np. muzyka. - mówi reżyser. - Mój cel nie leży w dopisaniu "3D" przy tytule filmu, bo to jest modne i marketingowo opłacalne. Dla mnie istotne jest zbadanie możliwości i ograniczeń leżących w tej wciąż świeżej i rozwijającej technologii. To bardzo ekscytujące, mieć szansę eksperymentować w medium o tak ustalonym i wypracowanym języku jak film.

Premiera kinowa 25-minutowego filmu zaplanowana jest na 21 października. Na początek "4:13 do Katowic" będzie można zobaczyć w sieci kin Extreme 5 D, które oprócz obrazu 3D i dźwięku przestrzennego oferują dodatkowe możliwości oddziaływania na zmysły odbiorców. Oznacza to cały szereg efektów, które wciągną widza głęboko w akcję. Na przykład podczas pościgu będzie można poczuć podmuch wiatru na twarzy, deszcz czy drgania pędzącego samochodu.

Zobacz zwiastun filmu "4:13 do Katowic":


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Zastanawiasz się, jak spędzić wieczór? A może warto obejrzeć film? Sprawdź nasz repertuar kin!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Robert Więckiewicz | Andrzej | więckiewicz | Kino 5D Extreme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje