Reklama

Robert Downey Jr. nie zagra u Allena

Robert Downey Jr. ("Cudowni chłopcy", "Gothika") nie znajdzie się w obsadzie najnowszego filmu Woody'ego Allena ("Klątwa skorpiona", "Koniec z Hollywood"). Wytwórnia Fox Searchlight i wykonawca nie doszli do porozumienia w sprawie ubezpieczenia występu aktora. Na planie zastąpi go przypuszczalnie Jason Biggs ("Twarda laska", "American Pie - Wesele").

Downey Jr. jest aktorem niezwykle utalentowanym, lecz miewa ciągle kłopoty z uzależnieniami. Z powodu narkotyków trafił do więzienia, przez nie wyrzucono go także swego czasu z obsady popularnego serialu "Ally McBeal".

Reklama

Wytwórnia zażądała od aktora uiszczenia części zabezpieczenia finansowego roli, czyli podwyższonego ubezpieczenia - na wypadek, gdyby w czasie realizacji znowu spotkała go jakaś "przygoda" z zakazanymi substancjami.

Wysokość sumy nie została podobno zawczasu ujawniona wykonawcy. Robert Downey, jr. poznał ją dopiero po tym, jak przeszedł pozytywnie testy, które miały zadecydować o dopuszczeniu go do gry.

Gwiazdor jest już drugim aktorem, który zrezygnował z występu w nowym filmie. Kilka dni wcześniej z projektem pożegnała się Winona Ryder ("Mr Deeds - Milioner z przypadku"), zastąpiona przez Chloë Sevigny ("Nie czas na łzy").

Tytuł i temat nowej komedii Allena nie jest na razie znany.

Jason Biggs zagrał już dla reżysera "Manhattanu" na planie obrazu "Anything Else". Skoro twórca ponownie ma zamiar skorzystać z jego usług, współpraca obu panów zapewne ukladała się znakomicie.

We środę, 27 sierpnia, "Anything Else" otworzy 60. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje