Reklama

Reżyser Spider-Mana za kamerą Królewny Śnieżki?

W 2019 roku Disney wprowadza do kin szereg filmów aktorskich opartych na animacjach studia. Swe premiery mieli już "Dumbo" i "Aladyn", niedługo zadebiutuje "Król Lew". Wytwórnia ma już w planach kolejne filmy. Jednym z nich będzie aktorska wersja "Królewny Śnieżki", która jest bardzo bliska znalezienia reżysera.

Kadr z filmu "Królewna Śnieżka"

Jak podaje Variety, Marc Webb ("500 dni miłości", dwie części "Niesamowitego Spider-Mana") jest bliski objęcia funkcji reżysera aktorskiej wersji "Królewny Śnieżki". Nie podpisano jeszcze kontraktu, ale znajduje się on na szczycie listy twórców rozważanej przez studio.

Za scenariusz będzie najprawdopodobniej odpowiadała Erin Cressida Wilson ("Dziewczyna z pociągu"). Fabuła miałaby obejmować wydarzenia wykraczające poza te przedstawione w klasycznej animacji.

Reklama

Za piosenki będą odpowiadać Benj Pasek i Justin Paul, którzy mają na swoim koncie utwory z "La La Land" i "Króla rozrywki". 

Wyprodukowana przez Walta Disney'a "Królewna Śnieżka" ukazała się w 1937 roku. Był to pierwszy pełnometrażowy film animowany w historii studia. Jego sukces pozwolił na realizację kolejnych. 

Wśród planowanych aktorskich adaptacji filmów animowanych Disney'a jest między "Mulan", którą wyreżyseruje Niki Caro. Film ukaże się 27 marca 2020 roku.

Póki co nie podano, kiedy "Królewna Śnieżka" miałaby wejść na ekrany kin.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Królewna Śnieżka | Disney | Marc Webb

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje