Reklama

Reklama

Reżyser "Smoleńska": Nie zrobiłem filmu o zamachu!

"Recenzje ze "Smoleńska" są już dawno gotowe" - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Antoni Krauze, reżyser filmu "Smoleńsk". "Ja nie zrobiłem filmu o zamachu!" - podkreśla.

"Recenzje ze "Smoleńska" są już dawno gotowe" - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Antoni Krauze, reżyser filmu "Smoleńsk". "Ja nie zrobiłem filmu o zamachu!" - podkreśla.
Antoni Krauze - reżyser "Smoleńska" /AKPA

"Doskonale wiem, że film nie jest dziełem propagandowym, i tyle. Każdy będzie mógł pójść do kina i sprawdzić, czy tak jest w istocie" - przekonuje Krauze w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

"'Smoleńsk' nie rekonstruuje żadnej z wersji zamachu, tylko pokazuje to, co skądinąd sami wiemy: jak rodziła się manipulacja. Od pierwszej minuty po katastrofie, od wersji o czterech podejściach, potem dwóch, od rozmaitych wrzutek o pijanym generale, naciskach na pilotów - tłumaczy reżyser.

"Do zrobienia filmu o manipulacji moja wiara czy niewiara w zamach nie jest potrzebna" - podkreśla.

Reklama

Przypomnijmy, że wciąż nie jest znana data premiery filmu "Smoleńsk". Początkowo informowano, że produkcja wejdzie do kin 15 kwietnia. Jednak producent wydał właśnie oświadczenie, w którym stwierdził, że zmuszony jest przesunąć datę premiery.

"Ze względu na dobro filmu Antoniego Krauze pt. 'Smoleńsk' zmuszeni jesteśmy przesunąć datę jego premiery. Z uwagi na  trudności przy realizacji filmu i stopień technologicznego skomplikowania, dodatkowy czas jest niezbędny, by przedstawić widzom w pełni ukończone dzieło" - takie oświadczenie wydał producent "Smoleńska", Maciej Pawlicki.

Rolę prezydenta Lecha Kaczyńskiego zagrał w "Smoleńsku" Lech Łotocki, a Marii Kaczyńskiej - Ewa Dałkowska. Odtwórczynią roli Ewy Błasik, wdowy po dowódcy Sił Powietrznych RP gen. Andrzeju Błasiku, jest Aldona Struzik. W obsadzie "Smoleńska" są też m.in. Jerzy Zelnik, Katarzyna Łaniewska, Marek Bukowski, Maria Gładkowska, Dominika Figurska, Anna Samusionek, Redbad Klynstra i Andrzej Mastalerz.

Autorami scenariusza filmu są: Antoni Krauze, Tomasz Łysiak, Maciej Pawlicki oraz Marcin Wolski. Za zdjęcia do filmu "Smoleńsk", realizowane w Polsce i w USA, odpowiada Michał Pakulski. Muzykę skomponował Michał Lorenc.RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: Antoni Krauze | Smoleńsk (film)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy