Reklama

Reklama

Rekordowa umowa Stephena Kinga

Amerykański pisarz Stephen King ("Miasteczko Salem") podpisał największą umowę w historii rynku wydawniczego, choć jeszcze niedawno mówiło się o jego przymusowym przejściu na emeryturę.

King twierdził, że w wyniku wypadku, któremu uległ kilka miesięcy wcześniej, doznał trwałego uszkodzenia mózgu. Jednak umowa, opiewająca na niebagatelną sumę 48 milionów dolarów za napisanie trzech książek, wyleczyła go niezwykle szybko i pisarz już pracuje.

Jego brytyjski wydawca odmówił potwierdzenia lub zaprzeczenia doniesień co do wysokości kontraktu, powiedział jedynie: "Za trzy książki taka suma nie jest oburzająca."

Stephen King jest autorem, którego dzieła są najczęściej filmowane w historii kina. Łącznie na podstawie jego książek i opowiadań powstało 51 obrazów. Pisarz nie stroni także od aktorstwa - wystąpił w czternastu filmach, poza tym trzy wyprodukował, w tym mini serial telewizyjny według własnego scenariusza, zatytułowany "Bastion".

Reklama

24 marca odbędzie się polska premiera najnowszego filmu według jego powieści "Zielona mila", w reżyserii Franka Darabonta, z udziałem Bonnie Hunt i Toma Hanksa.

WENN
Dowiedz się więcej na temat: king | Pisarz | kinga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje