Reklama

Reklama

Reese Witherspoon: Zawsze robi swoje

Ma zaledwie 1,56 cm wzrostu, jest drobna i filigranowa. Reese Witherspoon udowodniła jednak, że kobiety w Hollywood to siła, z którą należy się liczyć. Dziś to ona dyktuje warunki!

Ma zaledwie 1,56 cm wzrostu, jest drobna i filigranowa. Reese Witherspoon udowodniła jednak, że kobiety w Hollywood to siła, z którą należy się liczyć. Dziś to ona dyktuje warunki!
Reese Witherspoon wierzyła w to, że stanie się wielką gwiazdą /Frazer Harrison /Getty Images

Aktorka urodziła się w 1976 roku w Nowym Orleanie. Jej motto życiowe brzmi: "Zawsze rób swoje, choć inni cię od tego odwodzą".

"Kiedy przyjechałam do Los Angeles, słyszałam, że jestem zbyt niska, nie dość ładna i za mało bystra" - wspomina Reese Whiterspoon (43 l.).

"Nie dbałam o te opinie. Jestem uparta!" - dodaje.

Zbyt młodzi

Wyszła za mąż w wieku 23 lat. Brała ślub, będąc w szóstym miesiącu ciąży.

Ryana Phillippe’a poznała na swoich 21. urodzinach. "Jesteś moim wymarzonym prezentem" - powiedziała mu potem.

Najpierw urodziła się córka Ave, a cztery lata później syn Deacon. "Zanim skończyłam 27 lat, miałam dwójkę dzieci" - mówi.

Reklama

W 2006 roku, po siedmiu latach małżeństwa ogłosili  z mężem separację. "Byliśmy zbyt młodzi" - odpowiadają na pytanie o przyczynę rozstania.

Teraz Reese powtarza swojej 20-letniej córce, żeby za szybko nie podejmowała życiowych decyzji.

"Dopiero w wieku 25 lat człowiek zaczyna się  lepiej poznawać" - tłumaczy.

W obronie kobiet

Wie, co mówi. Tyle lat miała, gdy zadebiutowała jako producentka. Film "Legalna blondynka" (2001), w którym zagrała też główną rolę, odniosła wielki sukces. Od tego momentu zrozumiała, że to ona stawia warunki!

Zaczęła walkę z niesprawiedliwymi płacami. Konsekwentnie odmawiała ról w filmach, w których aktorki zarabiały mniej od kolegów po fachu albo gdy kobiety pokazywano w seksistowskim świetle.

Ostatnim jej sukcesem jest serial "Wielkie kłamstewka" (HBO), który opowiada o przemocy domowej. Wyprodukowała go i zagrała jedną z głównych ról.

W planach aktorka ma też trzecią część "Legalnej blondynki" - premiera w 2020 roku.

MJ


Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: Reese Witherspoon

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL