Reklama

RED, przywódca Angry Birds, w Warszawie. Jest ambasadorem Międzynarodowego Dnia Szczęścia

"Angry Birds" 27 maja wylądują w kinach. A już teraz z wyjątkową wizytą w Polsce zawitał słynny RED, przywódca Angry Birds, który w tym roku - z ramienia Organizacji Narodów Zjednoczonych - został honorowym ambasadorem Międzynarodowego Dnia Szczęścia.

Kadr z filmu "Angry Birds"

Międzynarodowy Dzień Szczęścia obchodzony jest 20 marca. Chodzi nie tylko o świętowanie radości, ale także zwrócenie uwagi na zagrożenia, na jakie narażona jest nasza planeta - zanieczyszczenie, globalne ocieplenie, karczowanie lasów, zanieczyszczenie wód, zmniejszające się zasoby wody pitnej. 

Reklama

RED odwiedził Warszawę i spotkał się z jej mieszkańcami. Wspólnie rozmawiali na temat przyszłości Ziemi.

"Angry Birds uszczęśliwiły miliony ludzi na całym świecie. Teraz stają się częścią walki o uczynienie planety lepszym miejscem" - powiedział Sekretarz Generalny ONZ, Ban Ki-moon. "Jesteśmy bardzo szczęśliwi, pomagając Czerwonemu stać się Zielonym. Nie wyobrażam sobie lepszego sposobu, by uczcić Międzynarodowy Dzień Szczęścia". 

"Czujemy się prawdziwie dumni, że Red został wybrany honorowym ambasadorem Dnia Szczęścia. Mimo że wydaje się taki 'angry', wszyscy wiemy przecież, że tak naprawdę, gdzieś w środku, uśmiecha się do nas i do świata. Tak, jak mówimy w kampanii 'Pomóż czerwonemu stać się Zielonym', nic nie uszczęśliwia ptaków bardziej niż czysta, zdrowa planeta. Wspólnie z Organizacją Narodów Zjednoczonych jesteśmy dumni i szczęśliwi" - podkreśla John Cohen, producent "Angry Birds Film" i "Jak ukraść księżyc?". 

Od lat 20 marca nazywany jest Międzynarodowym Dniem Szczęścia. W 2001 roku ONZ zdefiniował szczęście jako "fundamentalny cel ludzki" i wezwał do "bardziej zintegrowanego, sprawiedliwego i zrównoważonego podejścia do wzrostu i rozwoju gospodarczego, który sprzyja dobrostanowi wszystkich narodów". Wszystkie 193 kraje członkowskie przyjęły tę rezolucję. 

Film to animowana wersja najpopularniejszej gry ostatnich lat. Do tej pory ściągnęły ją ponad 2 miliardy użytkowników na całym świecie. 

Film zabierze widzów na egzotyczną wyspę zamieszkaną przez szczęśliwe kolorowe ptaki-nieloty. Na rajskiej wyspie żyją także ptasi outsiderzy - temperamentny Red, szybki jak wiatr Chuck i nieco wybuchowy Bomba. Idylliczny krajobraz wyspy zaburza pojawienie się tajemniczych zielonych świnek. 

Animacja "Angry Birds" pojawi się na ekranach kin 27 maja. Dystrybutorem filmu jest firma UIP.

RMF FM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Angry Birds Film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje