Reklama

Reklama

Rachel McAdams: Ta historia musiała zostać opowiedziana

"To bohaterka, która musi podjąć bardzo trudną decyzję i wziąć życie w swoje ręce. Mam nadzieję, że jej odwaga będzie inspiracją" - mówi o swojej postaci w filmie "Nieposłuszne" Rachel McAdams.

Rechael McAdams i Rachel Wiesz w scenie z "Nieposłusznych"

Jeden z najbardziej uwielbianych uśmiechów w Hollywood pochodzi z Londynu, i to tego w kanadyjskim Ontario. Mało brakowało, a zamiast aktorką, zostałaby łyżwiarką figurową. Rachel McAdams ma urok dziewczyny z sąsiedztwa, ale też emocjonalną intensywność, która 14 lat temu wyciskała łzy z oczu widzom "Pamiętnika" - i to mimo tego, że równocześnie została jedną z "Wrednych dziewczyn".

Od tego czasu, oprócz ról w popularnych melodramatach i komediach romantycznych ("Czas na miłość", "Szczęśliwy powrót", "Zaklęci w czasie") McAdams zdążyła zagrać u Woody’ego Allena ("O północy w Paryżu") i Terrence’a Malicka ("Wątpliwości"), gdzie partnerowała Benowi Affleckowi. Została również tytułową bohaterką drugiego sezonu "Detektywa", a dwa lata temu otrzymała nominację do Oscara za pierwszoplanową rolę w "Spotlight". Prywatnie jest w związku ze scenarzystą Jamiem Lindenem, a kilka miesięcy temu została mamą.

Reklama

"Rachel McAdams jest osobą z gruntu szlachetną" - mówi o niej Sebastián Lelio, reżyser "Nieposłusznych", gdzie McAdams wcieliła się w rolę Esti - przykładnej żony rabina zakochanej w przyjaciółce z młodości granej przez Rachel Weisz. - "Nadała bohaterce dużo godności. Przez te wszystkie lata Esti stała się mistrzynią pozorów, chowając się za perukami i uprzejmościami. Ale tak naprawdę jest zdesperowaną kobietą, która próbuje odnaleźć samą siebie. Mimo że funkcjonuje w dużej ilości skomplikowanych sytuacji, jest w niej coś bardzo stałego, co pozwala jej być silną i wrażliwą jednocześnie. Rachel McAdams była w stanie uchwycić tę złożoność z kunsztem i wdziękiem".

Sama McAdams mówi o filmie: "Nie zdawałam sobie sprawy, że miłość nieheteroseksualna stanowi tabu w tej społeczności. Kiedy przeczytałam scenariusz, wiedziałam, że to historia, która musi zostać opowiedziana. Jest ich wciąż za mało. Esti to bohaterka, która musi podjąć bardzo trudną decyzję i wziąć życie w swoje ręce. Na jakimś etapie każdy z nas staje przed taką koniecznością, więc mam nadzieję, że jej odwaga będzie inspiracją".

"Nieposłuszne" to pełna napięcia opowieść o zakazanej miłości wyreżyserowana przez Sebastiána Lelio, nagrodzonego w tym roku Oscarem za "Fantastyczną kobietę".

Esti jest młodą, przykładną żoną w małej, zamkniętej, żydowskiej społeczności, w której wszyscy się znają i wzajemnie obserwują. Seksualność jest tu poddana sztywnym rygorom, nie ma miejsca na odstępstwo od zasad, a pożądanie to temat tabu. W życiu Esti pojawia się Ronit, jej dawna kochanka i pierwsza miłość. Kiedy namiętność sprzed lat wybucha na nowo, żadna z nich nie zamierza podporządkować się regułom.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nieposłuszne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama