Reklama

Reklama

Projektant Tom Ford pracuje nad kolejnym filmem

Amerykański kreator mody, Tom Ford, znów stanie za kamerą. Pracuje nad thrillerem według książki, której tytułu na razie nie chce wyjawić. Ukończył już scenariusz. Do tej pory Ford nakręcił jeden film - "Samotnego mężczyznę". Obraz ten zdobył wiele wyróżnień.

O swoich planach filmowych Tom Ford opowiedział branżowemu dziennikowi "Women's Wear Daily". Przekazał tylko kilka bardzo ogólnych informacji. Jego drugi film będzie mieścił się w konwencji thrillera. Scenariusz, który Ford napisał samodzielnie, jest już gotowy. Historię do filmu zaczerpnął z powieści. Artysta nie zdradził jej tytułu. Twierdzi, że jest mało znana. Ford zamierza stworzyć film składający się z dwóch części. Pierwsza będzie wiernie trzymać się książki. Druga ma być bardziej autorska. Zdjęcia do filmu jeszcze się nie rozpoczęły. Ford twierdzi, że potrzebuje około sześciu tygodni, żeby nakręcić materiał.

Reklama

Zdjęcia do jego debiutanckiego filmu "Samotny mężczyzna" trwały tylko 21 dni. Obraz jest adaptacją prozy Christophera Isherwooda. "Samotny mężczyzna" opowiada o profesorze uniwersytetu, który nie może pogodzić się z tym, że właśnie stracił swoją wielką miłość i próbuje zmierzyć się z samotnością. Grający głównego bohatera Colin Firth wyróżniony został m.in. nagrodą na festiwalu w Wenecji i nominacją do Oscara.

Ford, zdaniem krytyków, kręcąc "Samotnego mężczyznę" ze świata mody zaczerpnął sporo. Przede wszystkim uderza dbałość o szczegół i piękne scenerie, które zmuszają widza, by zachwycał się każdym ujęciem. Ten film należy oglądać z nie mniejszą uwagą niż misterne kreacje projektanta - podkreślano w recenzjach.

53-letni Tom Ford jest jeden z najbardziej wpływowych projektantów na świecie. W przeszłości był dyrektorem kreatywnym domu mody Gucci. Jednocześnie, tworzył kolekcje dla Yves Saint Laurent. W 2004 r. zrezygnował z pracy dla modowych gigantów i skupił się na budowaniu własnej marki.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Tom Ford

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy