Reklama

Profesjonalni nieprofesjonaliści

Pasja, muzyka, rytm, namiętność, taniec, miłość, eksplozja energii - tak wygląda świat "Kochaj i tańcz" Bruce'a Parramore'a, filmie, w którym taneczno-aktorskie kreacje stworzyła para głównych bohaterów - absolutnie profesjonalni nieprofesjonaliści - Iza Miko i Mateusz Damięcki.

Ona jest początkującą dziennikarką, która realizuje materiał o charyzmatycznym Janie Kettlerze, tancerzu i choreografie (w tej roli Jerzy Koman), on pracującym na budowie chłopakiem, marzącym o karierze tancerza. Spotykają się na castingu do prestiżowego konkursu tańca "European Dance Show". Tu Hania odkrywa, że Jan jest jej ojcem, a dzięki Wojtkowi poznaje siebie na nowo i doświadcza w jego ramionach, że taniec ma we krwi. Co może stanąć na drodze dwóm pokrewnym duszom?

Jak to w bajce bywa? czyha na nich wiele przeszkód, na przykład pedantyczny, zapatrzony w siebie narzeczony Hani, czy też zdesperowana partnerka taneczna Wojtka. Na szczęście wszystko dobrze się kończy i to dzięki Janowi, który uświadamia Wojtka, że walczy o nie właściwą nagrodę. "Kochaj i tańcz" to przepięknie opowiedziana językiem ciała, z rozmachem, pazurem, napięciem, dowcipem, romantyczna historia miłosna.

Reklama

"To film o miłości, tańcu i decyzjach, które determinują nasze życie. Jak to jest robić polski film? Wspaniale" - powiedział reżyser, Bruce Parramore podczas polskiej premiery pierwszego polskiego tanecznego filmu "Kochaj i tańcz". W Złotych Tarasach nie było gdzie wbić szpilki. Tylko czerwony dywan i błyski fleszy odcinały się od tłumu gości, którzy przybyli na premierę najgorętszej produkcji tego roku - "Kochaj i tańcz".

"Myślę, że przesłaniem tego filmu może być to, że trzeba iść za głosem serca. Kariera to nie wszystko. Najważniejsza jest dusza, emocje i miłość, którą najpiękniej można oddać w tańcu" - przyznał Mateusz Damięcki, filmowy Wojtek. "Kiedy gaśnie światło, zapomina się o tym co było i co będzie. Po prostu płynie w tym świecie, który jest w tym filmie" - zdradziła natomiast Iza Miko, czyli Hania.

Niezwykle barwne kreacje stworzyli w filmie również Katarzyna Figura, Katarzyna Herman, Wojciech Mecwaldowski, Rafał Królikowski, Domikina Kluźniak i Anna Bosak.

AKPA
Dowiedz się więcej na temat: Kochaj i tańcz | iza | kreacje | Mateusz Damięcki | Izabella Miko | miłość | taniec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy