Reklama

Reklama

"Proceder": Jan Frycz w biografii Tomasza Chady

Jeszcze widownia nie zdążyła się otrząsnąć po zaskoczeniu, jakie zgotował jej Jan Frycz brawurową rolą gangstera Dario w serialu "Ślepnąc od świateł", a aktor już szykuje kolejną niespodziankę. Właśnie dołączył do obsady filmu "Proceder", opartego na motywach biografii warszawskiego rapera Tomasza Chady, który zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach w marcu tego roku.

Jan Frycz i Piotr Witkowski na planie filmu "Proceder"

- Bardzo wierzę w historie, które nie są wyssane z palca - to zawsze daje siłę filmowi - mówi Jan Frycz i zdradza, że nie zdawał sobie sprawy, jak wielkie emocje budzi w młodym pokoleniu pierwowzór bohatera filmu.

- Zaskoczyła mnie reakcja mojego syna i to, z jak wielkim zainteresowaniem wśród jego rówieśników spotkał się ten temat. Mnie postać Tomasza Chady nie była bardzo dobrze znana, ale reakcje młodzieży mnie zainspirowały i przekonały, by wziąć udział w tym filmie - wyjaśnia aktor.

Reżyserem "Procederu" jest Michał Węgrzyn ("Wściekłość"), a w Tomasza Chadę wciela się Piotr Witkowski ("Dywizjon 303. Historia prawdziwa"). W filmie występuje też m.in. Małgorzata Kożuchowska jako szefowa gangu "Łysa". W obsadzie znajdujemy również znanych raperów - to Kali, Zbuku i Bajorson.

Reklama

"Proceder" w kinach pojawi się jesienią 2019 roku.

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Proceder (film)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje