Reklama

Reklama

Prezydent Krakowa w spektaklu teatralnym

Jacek Majchrowski zagra ministra wojny w spektaklu "Król Maciuś Pierwszy" w Teatrze Nowym Proxima w Krakowie. Prezydent Krakowa nie wystąpi osobiście na deskach sceny, ale na projektorze - tak jak pozostali ministrowie w przedstawieniu reżyserowanym przez Piotra Siekluckiego.

Premiera odbędzie się w sobotę, 26 października.

- Ministrowie są żywymi uczestnikami spektaklu. Wchodzą w interakcję z aktorami występującymi na scenie - powiedziała we wtorek Karolina Purłan, odpowiedzialna za kontakt z mediami w Teatrze Nowym Proxima.

Jak podkreśliła, trudne byłoby angażowanie prezydenta miasta do każdego przedstawienia, stąd pomysł na wcześniejsze nagranie i jego integrację z akcją na scenie.

Oprócz Jacka Majchrowskiego widzowie zobaczą na projektorze m.in. Jerzego Stuhra - jako ministra edukacji, Jana Peszka - jako ministra sprawiedliwości, Andrzeja Grabowskiego - jako ministra kultury i dziwactwa narodowego. Wszyscy ministrowie pojawiać się będą jednocześnie kilka razy na po kilka minut. - Tworzą radę ministrów, otaczają Maciusia ze wszystkich stron - opisywała Purłan. 

Reklama

Osobiście na scenie wystąpi Karol Miękina - jako król Maciuś Pierwszy i m.in. Michał Misza Czorny - jako Felek.

Spektakl jest przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dla widzów dorosłych.

O występie Majchrowskiego w "Królu Maciusiu Pierwszym" na podstawie powieści Janusza Korczaka informowały wcześniej krakowskie media.


PAP
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Majchrowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL