Reklama

Premiera oscarowego filmu

Już niebawem telewizyjna premiera filmu "Szalone serce", głośnego debiutu reżyserskiego Scotta Coopera z Jeffem Bridgesem w roli głównej, który kreacją Bada Blake'a wywalczył pierwszego w karierze Oscara.

"Szalone serce" to opowieść o starzejącym się gwiazdorze muzyki country, który staczając się na dno, spotyka na drodze młodą dziennikarkę (świetna Maggie Gyllenhaal). Dla niej i jej 4-letniego synka podejmuje próbę zmiany swojego dotychczasowego życia.

Przeczytaj naszą recenzję "Szalonego serca"!

Reżyserski debiut aktora Scotta Coopera powstał na kanwie książki Thomasa Cobba, która zawiera różne motywy z życia muzyka country, Hanka Thompsona. Główny bohater "Szalonego serca" jest mimo wszystko postacią fikcyjną, inspirowaną jedynie fragmentami biografii amerykańskich gwiazd sceny.

Reklama

Tak jak wspominaliśmy, w Bada Blake'a wcielił się Jeff Bridges, który w "Szalonym sercu" mógł połączyć aktorstwo ze swoją drugą pasją - muzyką. Wszystkie utwory w filmie wykonał samodzielnie, podobnie jak Colin Farrell, który zagrał młodego muzyka, niegdyś uczącego się od Blake'a, dziś wielką gwiazdę country.

Po raz pierwszy w karierze do Oscara nominowana była natomiast Maggie Gyllenhaal za rolę Jean Craddock.

W "Szalone serce" zaangażował się także mentor Coopera, Robert Duvall, właściciel firmy produkcyjnej, która zajęła się realizacją filmu. Aktor wcielił się ponadto w starego przyjaciela Bada Blake'a, dzięki czemu po raz drugi wystąpił w filmie o życiu dawno zgasłej gwiazdy muzyki country. W 1983 stworzył bowiem oscarową kreację w "Pod czułą kontrolą" Bruce'a Beresforda.

"Szalone serce" premierowo na antenie Canal+ w niedzielę, 17 lipca, o godzinie 21:00.

Media2.pl
Dowiedz się więcej na temat: Szalone serce | W roli głównej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy