Reklama

Premiera "Morbiusa" przesunięta

Pandemia COVID-19 nie odpuszcza i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie sytuacja związana z jej wpływem na przemysł kinowy miałaby się poprawić. A ten jest znaczący, co w szerszej perspektywie może oznaczać całkowity upadek kin. Rok 2021 miał przynieść poprawę, lecz tej nie widać, a kolejne przesunięcia premier filmów to tylko kwestia czasu. Pierwszym zaplanowanym na 2021 rok widowiskiem filmowym, którego premierę przesunięto o pół roku, jest "Morbius" z Jaredem Leto w roli głównej.

Jareda Leto w roli Michaela Morbiusa zobaczymy dopiero w październiku

Nie jest to pierwsze przesunięcie premiery filmu "Morbius", a te wcześniejsze też były spowodowane pandemią COVID-19. Według najnowszych planów film z Jaredem Leto miał debiutować w kinach 19 marca tego roku. Tak się jednak nie stanie. Producent filmu, studio Sony, zdecydowało o przesunięciu daty premiery na 8 października.

Reklama

"Morbius" nie jest pierwszą większą produkcją, która miała trafić do kin na początku tego roku. Inne tytuły w kalendarzu premier wciąż zachowały swoje miejsca, choć niewykluczone, że również i one zostaną przesunięte na czas późniejszy albo pojawią się od razu w serwisach streamingowych i PVOD. Wśród nich jest między innymi inny film studia Sony - współczesna, musicalowa wersja bajki o Kopciuszku z Camillą Cabello w roli głównej. Jego premierę zaplanowano na 5 lutego. Miesiąc później, 12 marca, do kin ma trafić inny film, którego premierę wielokrotnie już przekładano - "King's Man: Pierwsza misja". To one mogą mieć znaczący wpływ na ostateczny kształt pierwszego kinowego kwartału 2021 roku.

Jared Leto wciela się w filmie "Morbius" w rolę biochemika Michaela Morbiusa, który cierpi na rzadką chorobę krwi. Poszukując lekarstwa na swoją dolegliwość, staje się wampirem. W pozostałych rolach w tej produkcji opartej na motywach komiksu Marvela występują Matt Smith, Jared Harris i Tyrese Gibson. Film wyreżyserował Daniel Espinosa na podstawie scenariusza autorstwa Matta Sazamy i Burka Sharplessa.

Morbius to jeden z komiksowych przeciwników Spider-Mana, jak też jeden z kilku superbohaterów Marvela, do którego prawa należą do studia Sony. W planach studia jest stworzenie własnego komiksowego uniwersum, niezależnego od tego tworzonego przez Marvel Studios. Jednym z filmów wchodzących w jego skład jest wcześniejszy "Venom" z Tomem Hardym w roli głównej. Druga część tego filmu, "Venom 2: Carnage", ma trafić do kin 25 czerwca 2021 roku. Nie wiadomo, czy przesunięcie premiery filmu "Morbius" będzie miało jakiś wpływ na datę premiery drugiego "Venoma".

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Morbius

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje