Reklama

Premiera "Minecrafta" przesunięta o kilka lat

Oparty na popularnej grze komputerowej "Minecraft" miał wejść do amerykańskich kin w maju 2019 roku. Za kulisami produkcji dochodziło jednak do walu spięc związanych z kształtem projektu. Ostatecznie zdecydowano o przesunięciu jego premiery - i to prawie o trzy lata.

Fani "Minecrafta" przebrani za postaci z gry

Nowa data premiery "Minecrafta" to 4 marca 2022 roku. Poinformował o niej developer gry, Mojang, na swoich profilach w serwisach społecznościowych.

Reklama

"Data wydaje się odległa? Pozwólcie, że się nie zgodzimy. To tylko 1053 dni. Albo jakieś 34 miesiące, albo 150 tygodni lub półtora miliona minut. Nie żebyśmy to liczyli" - napisano w wiadomości. "Poza tym okazało się, że produkcja pełnometrażowego filmu jest naprawdę skomplikowana".

"Minecrafta" wyreżyseruje i napisze Peter Sollett ("Nick i Norah"). Film powstanie dla wytwórni Warner Bros.

Póki co nie są znane szczegóły projektu. Wadimo jedynie, że fabuła skupi się na nastolatce i grupie jej przyjaciół. Razem będą musieli pokonać złego smoka, który będzie zagrażał klockowej krainie Overworld.

Film miał początkowo wejść do kin już w 2017 roku. Wtedy doszło jednak do zmiany reżysera i scenarzysty, a data premiery została przesunięta na maj 2019 roku. Jednak zaproponowana wizja filmu również nie satysfakcjonowała władz Mojanga. Z tego powodu zdecydowano się ponownie na zmianę daty premiery i ekipy filmowej. 


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Minecraft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama