Reklama

Premiera kolejnego polskiego filmu przesunięta

"Ze względu na sytuację w kraju i zalecenia rządowe, aby odwołać wydarzenia kulturalne i zamknąć kina oraz inne instytucje kultury, jesteśmy zmuszeni przesunąć wprowadzenie filmu 'Eastern' do kin. Tym samym odwołujemy wszelkie pokazy przedpremierowe oraz uroczystą premierę" - poinformował dystrybutor filmu, Against Gravity.

Maja Pankiewicz w filmie "Eastern"

"Kiedy sytuacja się uspokoi, wrócimy do Państwa z informacją o nowej dacie wprowadzenia filmu - będzie to najbliższy możliwy termin" - uściślił dystrybutor.

Reklama

To kolejny polski film, po horrorze "W lesie dziś nie zaśnie nikt", którego premiera została przesunięta w związku z zagrożeniem koronawirusem. "Eastern" miał trafić na ekrany polskich kin 20 marca.

Obraz jest est pełnometrażowym debiutem Piotra Adamskiego, który jest zarówno reżyserem filmowym, jak i artystą wizualnym.

"Eastern" to szokująca wizja Polski, w której broń jest legalna, obowiązuje prawo krwawej zemsty, a pomiędzy zwaśnionymi rodami trwa wojna. W tej alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra.

Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Szybko okazuje się jednak, że w takim świecie nikomu nie jest wygodnie. Strach, konieczność wykonania zadania za wszelką cenę i wszechobecna podejrzliwość stają się nie do zniesienie. Czy jest możliwe wystąpić przeciw tak ułożonemu systemowi?

Film otrzymał nagrody na 38. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie dla Mai Pankiewicz za odkrycie aktorskie i dla zespołu PRO8L3M za najlepszą muzykę.

Tytuł zdobył również na tym festiwalu Nagrodę Dziennikarzy. W uzasadnieniu napisano: "Za przełamywanie konwencji, nieustanne zaskakiwanie widza oraz dwie postaci dziewczęce, których mogłyby pozazdrościć produkcje Marvela".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Eastern

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje