Reklama

Premiera "Anioła w Krakowie"

W sobotę, 14 września, w Krakowie odbyła się ogólnopolska premiera filmu "Anioł w Krakowie", w reżyserii Artura "Barona" Więcka. Film pokazywany był już w tym roku między innymi we Wrześni, gdzie otrzymał główną nagrodę Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia 2002".

Film "Anioł w Krakowie" opowiada o losach Anioła imieniem Giordano (Krzysztof Globisz), który za łobuzerskie prowadzenie się w Niebie (zbyt częste odwiedziny w Czyśćcu i fascynacja rock'and'rollem), zostaje zesłany na Ziemię, by codziennie czynić tam chociaż jeden dobry uczynek.

Reklama

Giordano ma wylądować w "Holland", lecz przez pomyłkę trafia do "Poland" (a dokładniej: Krakowa). Jego świeże spojrzenie, sympatia dla ludzi oraz niebanalne myślenie o świecie, pomagają mu, już na początku pobytu na Ziemi, uratować rozpadające się małżeństwo.

Film wchodzi na ekrany kin 20 września.

W krakowskim premierowym pokazie obrazu wzięli udział aktorzy występujący w filmie, między innymi Jerzy Trela i Ewa Kaim oraz reżyser Artur "Baron" Więcek i współscenarzysta Witold Bereś.

Uroczysty premierowy pokaz filmu "Anioł w Krakowie" rozpoczął się o godzinie 20.30. w krakowskim kinie "Sztuka".

Potem na publiczność czekały liczne atrakcje w kompleksie ARS i na ulicy świętego Jana.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: \ Film | Kraków | anioł | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje