Reklama

Reklama

Prawdziwe nazwiska polskich gwiazd. Zmarlak, Kołek, Szczołek. O kim mowa?

Nie wszystkie postacie, które znamy ze szklanego ekranu w rzeczywistości nazywają się tak, jak nam się przedstawiają. Czasem artyści decydują się na zmianę nazwiska na pseudonim, który brzmi atrakcyjniej lub jest bardziej chwytliwy. Jak naprawdę nazywają się polskie gwiazdy?

Nie wszystkie postacie, które znamy ze szklanego ekranu w rzeczywistości nazywają się tak, jak nam się przedstawiają. Czasem artyści decydują się na zmianę nazwiska na pseudonim, który brzmi atrakcyjniej lub jest bardziej chwytliwy. Jak naprawdę nazywają się polskie gwiazdy?
Borys Szyc nosił początkowo inne nazwisko /AKPA

Nie wszystkie polskie gwiazdy nazywają się tak, jak się nam przedstawiają.

Niektóre z nich zdecydowały się przybrać pseudonim sceniczny - jak Norbi, Margaret czy Donatan, niektóre zaś postanowiły zmienić swoje nazwisko, by to brzmiało bardziej medialnie. Violetta Arlak, Patryk Vega czy Wojciech Modest Amaro kiedyś nazywali się znacznie bardziej swojsko.

Jak brzmią prawdziwe nazwiska polskich gwiazd?

Dorota Chotecka
Aktorka nazywała się kiedyś Dorota Kapusta. Przyjęła nazwisko Chotecka, a po ślubie z Radosławem Pazurą zaczęła posługiwać się także nazwiskiem dwuczłonowym.

Reklama

Izabella Miko
Iza Miko, podobnie jak Patryk Vega, postanowiła skrócić nazwisko ze względu na zagraniczną karierę. W rzeczywistości nazywa się Izabella Mikołajczak.

Viola Kołakowska
Viola Kołakowska urodziła się jako Wioletta Kołek, jednak zdecydowała się oficjalnie zmienić nazwisko.

Violetta Arlak
Prawdziwe nazwisko Violetty Arlak brzmi Zmarlak. Nie brzmi optymistycznie, dlatego nie dziwi, że aktorka postanowiła je zmienić.

Borys Szyc
Borys Szyc urodził się jako Borys Michalak. Już w dorosłym życiu postanowił zmienić nazwisko na rodowe nazwisko matki, która samotnie go wychowywała.

Patryk Vega
Patryk Vega urodził się jako Patryk Krzemieniecki. Jednak gdy tylko otrzymał dowód osobisty, postanowił oficjalnie zmienić nazwisko, ponieważ marzył o międzynarodowej karierze.

Adam Adamonis
Aktor znany z "Przyjaciółek" czy "Tańca z gwiazdami" tak naprawdę nazywa się Adam Krawczyk.

Zygmunt Solorz-Żak
Zygmunt Solorz-Żak niejednokrotnie zmieniał nazwisko. Jeden z najbogatszych Polaków urodził się jako Zygmunt Krok. Po pierwszej żonie przyjął nazwisko Solorz, po drugiej - Żak. Wcześniej był znany również jako Piotr Krok i Piotr Podgórski.

Olivier Janiak
Olivier Janiak urodził się jako Piotr Janiak. W czasach studenckich imię Olivier jednak na tyle do niego przylgnęło, że postanowił posługiwać się nim na co dzień.

Wojciech Modest Amaro
Wojciech Modest Amaro, restaurator i juror polsatowskiego "Top Chefa", przyjął nazwisko po byłej żonie. Przed zmianą nazwiska nazywał się Basiura.

Kayah
Rzeczywistości z domu nazywała się Katarzyna Szczot, po byłym mężu nosi nazwisko Rooijens. Rinke, z którym była związana, także nieco zmodyfikował swoje prawdziwe nazwisko i przed kamerami przedstawia się jako Rooyens.

Norbi
Autor przeboju "Kobiety są gorące", a obecnie prowadzący program "Koło fortuny", nazywa się Norbert Dudziuk.

Margaret
Piosenkarka i trenerka "The Voice of Poland", która na scenie występuje pod pseudonimem Margaret, to tak naprawdę Małgorzata Jamroży.

Gosia Andrzejewicz
Wokalistka urodziła się jako Małgorzata Andrzejczuk. Na scenie posługuje się również pseudonimem Pearline.

Sara May
Popularna przed laty piosenkarka Sara May to tak naprawdę Katarzyna Szczołek.

Saszan
Polska wokalistka, która startowała w ubiegłorocznych preselekcjach do Eurowizji, to Roksana Pindor.

Violetta Villas
Violetta Villas przed laty robiła zagranicą karierę, jakiej do dziś może pozazdrościć jej jakakolwiek inna polska gwiazda. Posługiwała się pseudonimem scenicznym, a w rzeczywistości nazywała się Czesława Gospodarek - z domu Cieślak.

Donatan
Donatan, czyli autor m. in. hitu "My Słowianie", posługuje się pseudonimem. I chociaż mogłoby się wydawać, że pochodzi on od jego imienia - nic bardziej mylnego. Prawdziwe nazwisko Donatana brzmi Witold Czamara.

Cleo
Pełne nazwisko współpracującej z Donatanem wokalistki Cleo to Joanna Klepko.

Czesław Niemen
Czesław Niemen urodził się jako Czesław Wydrzycki. Pseudonimem zaczął posługiwać się ze względu na karierę zagraniczną. Później oficjalnie zmienił nazwisko na Niemen-Wydrzycki.

Jerzy Połomski
Prawdziwe nazwisko Jerzego Połomskiego brzmi Pająk. W czasach, gdy studiował, wykładowca doradził mu jednak zmianę oryginalnego nazwiska na brzmiące bardziej estradowo.

Przeczytaj cały artykuł na stronach RMF!

Autor: Maria Staroń

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Borys Szyc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL