Reklama

Reklama

Prace nad "Mission: Impossible 6" wstrzymane

Gwiazdor "Mission: Impossible" Tom Cruise doprowadził do wstrzymania prac na planie szóstej części przebojowej serii. Aktor zażądał znacznej podwyżki, na którą wytwórnia nie chce się zgodzić.

Tom Cruise wcieli się ponownie w Ethana Hunta? Jak tylko więcej zapłacą

Cruise stwierdził, że nie wejdzie na plan "Mission: Impossible 6", jeśli za prace nad filmem nie otrzyma wyższego wynagrodzenia, niż za swoją rolę w horrorze przygodowym "Mumia". 54-letni gwiazdor zażyczył sobie także sporej części zysków z produkcji, na co wytwórnia Paramount definitywnie powiedziała "nie".

Choć bardzo możliwe, że w ciągu najbliższych kilku dni obie strony dojdą do porozumienia, na razie burzliwe negocjacje spowodowały wstrzymanie wstępnych działań na planie filmu. By zdjęcia mogły ruszyć na czas - w styczniu przyszłego roku, już teraz przygotowywano lokacje i scenografię do produkcji.

Reklama

W związku z komplikacjami, prace nad "Mission: Impossible 6" znacznie się opóźnią. Z tego też powodu odwołano wstępną datę premiery. Superprodukcja miała do kin wejść pod koniec 2017 roku. Bardzo możliwe, że termin ten przesunie się na 2018 rok.

Poprzednia część, "Mission: Impossible - Rogue Nation", pojawiła się na dużych ekranach w lipcu 2015 roku i zarobiła na całym świecie blisko 705 milionów dolarów. Film kosztował 150 milionów, zyski były więc spore. Dlatego też gwiazdor serii zdecydował, że przy następnej odsłonie chce część pieniędzy z wpływów zagarnąć dla siebie.

W ostatnim czasie jest to już druga produkcja z Tomem Cruisem, która ulega opóźnieniu. Niedawno informowaliśmy o tym, że polityczny thriller Douga Limana "American Made", gdzie Cruise wciela się w pilota Barry'ego Seala, będzie miał premierę o dziewięć miesięcy później, niż było to planowane.

Poza "American Made" i (być może) "Mission: Impossible 6" w 2017 roku aktora będzie można zobaczyć także we wspomnianej "Mumii". Natomiast już w październiku powróci jako Jack Reacher w kontynuacji filmu z 2012 roku o podtytule "Nigdy nie wracaj".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cruise Tom | Mission: Impossible

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje