Reklama

Powstanie "Zabójcza broń 5"

To już nie plotki, ale realny projekt. Po ponad dwóch dekadach od premiery "Zabójczej broni 4" powstanie kolejna część kultowej serii. Wyreżyseruje ją - tak jak wszystkie poprzednie - Richard Donner, a główne role znów zagrają Mel Gibson i Danny Glover.

Danny Glover i Mel Gibson znów zagrają Rogera Murtaugha i Martina Riggsa

O planie nakręcenia piątej części kultowej serii powiedział w rozmowie z "The Hollywood Reporter" producent Dan Lin. "Usiłujemy zrobić ostatnią część 'Zabójczej broni'. Dick Donner wróci, Mel i Danny są gotowi do pracy, więc wszystko zależy teraz od scenariusza" - zdradził.

Reklama

Na nową część "Zabójczej broni" fani cyklu czekają od ponad dwudziestu lat. Premiera czwartej odsłony odbyła się w sierpniu 1998 roku.

Richard Donner, który w kwietniu skończy 90 lat, wyreżyserował wszystkie cztery części cyklu, nic więc dziwnego, że to właśnie jemu producent chce powierzyć realizację filmu, który zamknie historię rozpoczętą w 1987 roku.

Richard Donner o swoim pomyśle na fabułę "Zabójczej broni 5" mówił już dwa lata temu. Nazywał ją "śmiertelnym finałem" i zapowiadał, że będzie to "mroczne i emocjonalne" podsumowanie serii. Nad scenariuszem pracował wtedy Channing Gibson ("Z podniesionym czołem", "Od kołyski aż po grób", "Zabójcza broń 4").

Ówczesne pomysły nie doczekały się realizacji. Dan Lin nie zdradził, czy teraz produkcja wróci do tego, co napisał Channing Gibson, czy też powierzy napisanie scenariusza komuś innemu.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje