Reklama

Powstanie serial o bohaterze „Gwiezdnych wojen” - Cassianie Andorze

Toby Haynes, reżyser takich seriali jak m.in. „Doktor Who”, „Sherlock” czy „Czarne lustro”, zajmie się reżyserią nowego serialu, którego akcja umiejscowiona jest w uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Głównym bohaterem tej produkcji będzie Cassian Andor. W tę postać w filmie „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” wcielał się Diego Luna.

Diego Luna znów zagra Cassiana Andora

Tym samym Haynes zastąpił na stanowisku reżysera Tony’ego Gilroya, który miał zająć się realizacją tego serialu. Jak podaje serwis "Deadline", decyzja o rezygnacji Gilroya spowodowana była pandemią COVID-19 i podjął ją on sam. Nie chciał podjąć ryzyka podróży z Nowego Jorku do Wielkiej Brytanii, gdzie rozpoczną się zdjęcia do serialu i uznał, że będzie lepiej, jeśli jego obowiązki przejmie Toby Haynes. Nie oznacza to jednak, że Gilroy żegna się z serialem. Dalej pełnił on będzie funkcję jego showrunnera i producenta wykonawczego. Haynes był brany pod uwagę jako reżyser kolejnych odcinków, więc jego wybór nie jest przypadkowy. Jego atutem jest też to, że przebywa już w Wielkiej Brytanii.

Reklama

Zdjęcia do tego znajdującego się w fazie preprodukcji serialu o Cassianie Andorze mają ruszyć już w przyszłym miesiącu. Obok Luny wystąpią w nim również Adria Arjona, Denise Gough, Genevieve O’Reilly, Stellan Skarsgard oraz Kyle Soller.

Akcja serialu rozgrywać się będzie przed wydarzeniami ukazanymi w filmie "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie", w pierwszych dniach rebelii przeciwko Galaktycznemu Imperium. Szczegóły fabuły nie są jednak znane. Określany jest on mianem thrillera szpiegowskiego. Według wcześniejszych informacji, do swojej roli z filmu "Łotr 1" powróci też Alan Tudyk, który użycza głosu droidowi K-2SO.

Toby Haynes czeka już na premierę innej produkcji, którą reżyserował. To amerykański remake brytyjskiego serialu "Utopia", który na platformie Amazon Prime ma pojawić się w piątek 25 września.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje