Reklama

Powstaje nowa wersja "Uciekiniera". Kto zastąpi Arnolda Schwarzeneggera?

Glenn Powell, gwiazda filmów "Top Gun: Maverick" oraz "Tylko nie ty", zagra główną rolę w nowej wersji "Uciekiniera". Za kamerą stanie Edgar Wright, twórca "Hot Fuzz: Ostrych psów" i "Ostatniej nocy w Soho".

"Uciekinier" z 1987 roku był oparty na powieści Stephena Kinga, wydanej pod pseudonimem Richard Bachman w 1979 roku. Ukazywała ona mroczny świat przyszłości. Głównym bohaterem był Ben Richards, ojciec ciężko chorej dziewczynki. Zdesperowany mężczyzna bierze udział w makabrycznym programie telewizyjnym, by zdobyć pieniądze na jej leczenie. Zwycięzca otrzyma cenną nagrodę, przegranych czeka natomiast brutalny koniec.

Glen Powell: Nowy ulubieniec Hollywood?

W filmie Paula Michaela Glasera w Richardsa wcielił się Arnold Schwarzenegger. U Wrighta w bohatera zagra Glen Powell, który w ostatnim czasie ma swoje pięć minut w Hollywood. Niedawno do kin wszedł film "Tylko nie ty", w którym wystąpił u boku Sydney Sweeney.

Reklama

17 maja odbędzie się polska premiera "Hit Mana" Richarda Linklatera. Powell nie tylko zagrał w nim główną rolę, ale też napisał scenariusz razem z reżyserem. Z kolei 19 lipca zobaczymy go w "Twisters", kontynuacji filmu katastroficznego o tornadach z 1996 roku.

Nowy "Uciekinier" powstanie dla wytwórni Paramount Pictures. Casting Powella ogłoszono w czasie CinemaConu, który odbył się w Las Vegas w dniach od 8 do 11 kwietnia 2024 roku. Poza tym nie zdradzono nic o odchodzącym widowisku. Film nie ma jeszcze ustalonej daty premiery.

INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: Arnolda Schwarzenegger | Uciekinier | Edgar Wright | Glen Powell
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy