Reklama

Reklama

Powrót Harry'ego Pottera! Zadebiutuje na West Endzie

W 2016 r. Harry Potter trafi na scenę londyńskiego teatru na West Endzie. Sztuka o najsławniejszym chłopcu czarodzieju będzie zatytułowana "Harry Potter i przeklęte dziecko" (Harry Potter and the Cursed Child). J.K. Rowling poinformowała o tym na Twitterze.

W 2016 r. Harry Potter trafi na scenę londyńskiego teatru na West Endzie. Sztuka o najsławniejszym chłopcu czarodzieju będzie zatytułowana "Harry Potter i przeklęte dziecko" (Harry Potter and the Cursed Child).  J.K. Rowling poinformowała o tym na Twitterze.
J.K. Rowling nie ujawniła na razie zbyt wielu szczegółów teatralnej produkcji /AFP

Scenariusz zapowiadanego spektaklu został opracowany we współpracy Rowling z angielskim pisarzem Jackiem Thornem oraz reżyserem Johnem Tiffanym. Autorka cyklu książek o Harrym Potterze nie chciała zdradzić fabuły nowej sztuki. 

"Nie powiem zbyt wiele na temat 'Przeklętego dziecka', ponieważ nie chcę psuć zabawy fanom Pottera" - napisała na Twitterze. Ujawniła jedynie, że przedstawienie nie jest prequelem wydarzeń z książki, a traktuje o nieopowiedzianych dotąd aspektach historii Harry'ego.

Sprzedaż biletów ruszy jesienią tego roku, natomiast premiera odbędzie się latem 2016 r.

Reklama

Brytyjska pisarka już wcześniej, w 2013 r., zapowiedziała, że sztuka o bohaterze jej najsłynniejszych powieści trafi do teatru.

W piątek mija 18. rocznica wydania pierwszego tomu słynnej serii fantasy, zatytułowanego "Harry Potter i Kamień Filozoficzny".

Książki Rowling należą do najlepiej sprzedających się na świecie. W sumie siedem części cyklu o Harrym Potterze rozeszło się w ponad 450 milionach egzemplarzy. Z kolei filmy o młodym czarodzieju przyniosły 7 miliardów dolarów zysku

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: JK Rowling | Harry Potter

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy