Reklama

Popularna aktorka "nie jest ładna i nie umie grać"? Stanowcza odpowiedź gwiazdy

Sydney Sweeney, jedna z najpopularniejszych amerykańskich aktorek młodego pokolenia, została skrytykowana przez producentkę Carol Baum. Stwierdziła ona, że gwiazda "Euforii" nie jest ani ładna, ani utalentowana. Sweeney odniosła się do jej słów.

Baum spotkała się z publicznością podczas specjalnego pokazu "Nierozłącznych" Davida Cronenberga, których była producentką. Rozmowę prowadziła Janet Maslin, krytyczka z "The New York Times". Baum postanowiła nagle podzielić się ze zgromadzonymi swoimi wątpliwościami co do kariery gwiazdy "Euforii". 

"Jest taka aktorka, którą wszyscy teraz kochają: Sydney Sweeney. Nie rozumiem jej [fenomenu]. Chciałam zobaczyć jeden z jej filmów podczas podróży samolotem. Chciałam się dowiedzieć, kim ona jest i dlaczego wszyscy o niej mówią. Zobaczyłam ten nieoglądalny film ['Tylko nie ty'] - przepraszam osoby, którym się podobał... Komedia romantyczna o ludziach, którzy się nienawidzą" - mówiła producentka. 

Reklama

Sydney Sweeney: "Dlaczego jest popularna? Nikt nie potrafił odpowiedzieć"

Baum wyznała, że poruszyła temat aktorki ze swoimi studentami podczas zajęć na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. "Powiedziałam im: Wytłumaczcie mi to. Nie jest ładna, nie potrafi grać. Dlaczego jest taka popularna? Nikt nie potrafił mi odpowiedzieć. Wtedy pojawiło się pytanie: czy gdybym mogła wyprodukować film, bo ona dostałaby w nim angaż, czy zrobiłabym to? To trudne pytanie, bo wszyscy chcemy, żeby nasze filmy zostały zrealizowane, a kto odwraca się plecami do zielonego światła? Nikt, kogo znam" - kontynuowała. Jej słowa przytoczył tabloid "Daily Mail".

Do krytyki Baum odniosły się osoby reprezentujące Sweeney. "Jakie to smutne, że kobieta na ważnym stanowisku, która mogłaby dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, wolała zamiast tego zaatakować inną kobietę. Jeśli właśnie tego nauczyła się podczas dekad w przemyśle filmowym i uważa, że warto przekazać to swoim studentom, jest to powód do wstydu. Niesprawiedliwe dyskredytowanie innej producentki mówi przede wszystkim o charakterze pani Baum" - czytamy w oświadczeniu, które zostało opublikowane w serwisie "Variety". 

Jak podaje portal TMZ, Baum "żałuje swoich słów" i "wolałaby nigdy nie dzielić się z nikim komentarzami [na temat Sweeney]". 

Sydney Sweeney: Młoda aktorka podbija Hollywood

Kariera 26-letniej Sweeney nabrała w ostatnim czasie tempa. Przełomem był dla niej występ w serialu "Euforia" za który otrzymała nominację do nagrody Emmy. W ciągu ostatniego roku do kin weszły aż trzy filmy z jej udziałem — thriller "Reality", komedia romantyczna "Tylko nie ty" oraz komiksowy niewypał "Madame Web". Na premierę czeka niezależny horror "Niepokalana". W polskich kinach zadebiutuje on 12 maja 2024 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sydney Sweeney
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy