Reklama

Reklama

Południowoafrykański filmowiec Carlos Carvalho zabity przez żyrafę

Południowoamerykański filmowiec Carlos Carvalho zmarł wskutek wypadku na planie filmu "Premium Nanny 2". 47-latek został śmiertelnie potrącony przez... żyrafę.

Zdjęcia do niemieckiego filmu "Premium Nanny 2" Carvalho realizował na położonej nieopodal Johanessburga farmie Glen Afric - jednej z miejscowych atrakcji turystycznych, gdzie zwiedzający mają możliwość interakcji z dzikimi zwierzętami.

Podczas filmowania jednej z żyraf, mężczyzna został zaskoczony przez zwierzę, które niespodziewanie uderzyło go z wielką siłą. Mimo przetransportowania do szpitala w Johanessburgu, mocno poturbowany Carvalho zmarł jeszcze tego samego dnia wskutek rozległych obrażeń głowy.

Rzecznik Glen Afric powiedział, że filmowiec nie zastosował się do regulaminu farmy oraz zignorował przepisy bezpieczeństwa. Dodał też, że Carvalho nie miał zgody na realizację zdjęć na ternie obiektu. Podkreślił również, że żyrafa o imieniu Gerald, która spowodowała śmierć filmowca, nie jest winna zdarzeniu i nie zostanie zastrzelona.

Reklama

Carlos Carvalho jest laureatem afrykańskiego Oscara za najlepsze zdjęcia do filmu "The Forgotten Kingdom" z 2013 roku. Miał również na koncie Srebrne Lwy (2003) na odbywającym się w Cannes Festiwalu Kreatywności. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL