Reklama

Reklama

Polskie przekleństwa w duńskim filmie

Już w najbliższy piątek do polskich kin zawita długo wyczekiwany thriller w reżyserii Thomasa Vinterberga "Polowanie". Jedną z głównych ról u boku nagrodzonego na festiwalu w Cannes Madsa Mikkelsena zagrała tam posiadająca polskie korzenie Alexandra Rapaport.

Aktorka nie tylko została wychowana przez pochodzących z naszej ojczyzny rodziców, ale również nauczyła się mówić po polsku, co pokazuje w pełnej krasie w "Polowaniu". W jednej ze scen dochodzi do kłótni między graną przez nią postacią a Mikkelsenem, gdzie górę biorą nie tylko emocje, ale i polskie przekleństwa.

Zobacz fragment filmu "Polowanie"!

Z pewnością Rapaport nie byłaby na tyle odważna, gdyby przepychanka ta miała miejsce nie w "Polowaniu" a w serialu "Hannibal", gdzie już wkrótce Mads wcieli się w rolę słynnego doktora Lectera.

Reklama

Niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia w piekło życie nauczyciela z prowincji (Mads Mikkelsen). Mężczyzna staje się celem nagonki lokalnej społeczności, która z góry uznaje go winnym i postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość - tak skrótowo przedstawia się fabuła "Polowania".

Błyskotliwy thriller Thomasa Vinterberga, z poruszającą i zapadającą w pamięć rolą Madsa Mikkelsena, był jedną z największych sensacji ostatniej edycji MFF w Cannes, zdobywając trzy nagrody: dla najlepszego aktora, Jury Ekumenicznego oraz Vulcain Prize za zdjęcia Charlotte Bruus Christensen. "Polowanie" jest laureatem British Independent Film Award dla najlepszego filmu zagranicznego, Nagrody Publiczności MFF w Vancouver, zostało też nominowane do BAFTA w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mads Mikkelsen | Polowanie | polskie przekleństwa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy