Reklama

Polski fenomen. Na Instagramie śledzi go 2 miliony osób! Czym zasłynął?

Cztery filmy wchodzą na ekrany naszych kin w piątek. To polska koprodukcja "Norwegian Dream", thriller "Coś w wodzie", dramat "Pamięć" oraz dokument "Misja". Już od czwartku grane są dwa inne tytuły: kolejny dokument "Budda. Dzieciak '98" oraz horror "Gdy rodzi się zło".

Cztery filmy wchodzą na ekrany naszych kin w piątek. To polska koprodukcja "Norwegian Dream", thriller "Coś w wodzie", dramat "Pamięć" oraz dokument "Misja". Już od czwartku grane są dwa inne tytuły: kolejny dokument "Budda. Dzieciak '98" oraz horror "Gdy rodzi się zło".
Kadr z filmu "Budda. Dzieciak '98" /materiały prasowe

"Budda. Dzieciak '98"

Dokument w reżyserii Krystiana Kuczkowskiego - współtwórcy hitu "Ania", który zobaczyło w kinach ponad 600 tysięcy widzów, to emocjonująca i wypełniona motoryzacją przejażdżka przez życiowe trudności, osiągnięcia i działalność jednego z najpopularniejszych polskich influencerów - Kamila Labuddy, znanego w Internecie jako Budda. To film o tym, jak skutecznie tworzyć w internecie, jak zarabiać w social mediach oraz jakie kwoty kryją się w tej branży. Budda ujawni w nim nieznane dotąd kulisy swojej działalności. Opowie o blaskach i cieniach aktywności w sieci. Zdradzi, jakich błędów nie popełniać i czego unikać.

Reklama

Jeżeli znasz Buddę - przeżyj jego historię na wielkim ekranie i zobacz to, czego nie ma na YouTube’ie. Zobacz, jak wygląda "mindset" twórców internetowych, jakimi prawami rządzi się ta branża oraz jakie daje możliwości. Jeżeli nie znasz - koniecznie poznaj ogólnopolski fenomen zwykłego chłopaka, który wraz ze swoimi fanami, dokonał rzeczy absolutnie niezwykłych!

Każde z jego kont na Instagramie i YouTube’ie śledzi ponad 2 miliony osób. Zabawa lifestylem oraz motoryzacją w bardzo szerokim spektrum doprowadziła do nagrań w dziesiątkach krajów, w różnych zakątkach świata. Ekipa najlepszych ujęć szukała m.in. w Czarnobylu, a także w Stanach Zjednoczonych, Rumunii czy Bośni i Hercegowinie. "Budda. Dzieciak '98" to niezwykle inspirująca, uniwersalna opowieść o sile charakteru, determinacji w spełnianiu marzeń, ale i ogromnym potencjale branży YouTube oraz możliwościach, które są w niej ukryte.

"Gdy rodzi się zło"

"Gdy rodzi się zło" to jeden z najciekawszych horrorów o opętaniu, jakie pojawiły się na naszych ekranach w ostatnich latach. Mieszkańcy małej osady odkrywają, że wkrótce narodzi się wśród nich zło. Przerażeni próbują uciekać, zaczynając desperacką walkę z czasem. Szybko okaże się jednak, że będą musieli zmierzyć się z prawdziwym koszmarem. Nie pomoże im żadna modlitwa. Tak w skrócie rysuje się fabuła filmu wyreżyserowanego i napisanego przez wielokrotnie nagradzanego Demiana Rugnę, który ma na swoim koncie takie produkcje, jak m.in. "Nocne istoty", "Malditos sean" czy "The Last Gateway".

"Norwegian Dream"

Bohaterem "Norwegian Dream", polsko-norweskiej koprodukcji w reżyserii Leiva Devolda, jest dziewiętnastoletni Robert (w tej roli Hubert Miłkowski). Chłopak decyduje się wyjechać do Norwegii, by spłacić rodzinne długi. Prowadzi tam typowe życie emigranta zarobkowego. Większość dnia zajmuje mu praca w przetwórni łososia, a po godzinach spędza czas z innymi Polakami, którzy przybyli tu dokładnie w tym samym celu. Na miejscu poznaje też Ivara. Aby nie stracić pozycji w grupie i nie być traktowany jak wyrzutek, Robert stara się ukrywać swoją fascynację kolegą. W chwili gdy wybucha strajk pracowników fabryki, młody bohater staje przed poważnym dylematem - ratować rodzinę, a tym samym zostać łamistrajkiem, czy dołączyć do Ivara i protestu?

"Pamięć"

"Pamięć" - nowy film jednego z najciekawszych współczesnych reżyserów Michela Franco, portretuje dwójkę bohaterów, którzy w poszukiwaniu miłości i zrozumienia muszą zmierzyć się z demonami przeszłości i chorobą. W rolach głównych występują laureatka Oscara Jessica Chastain i laureat Pucharu Volpiego na festiwalu w Wenecji - Peter Sarsgaard.

Sylvia jest pracownikiem socjalnym, prowadzi proste i uporządkowane życie - córka, praca, spotkania AA. Sytuacja ulega zmianie, gdy wraca ze zjazdu absolwentów liceum, a jej śladem podąża Saul. Niespodziewane spotkanie będzie miało głęboki wpływ na ich oboje, otwierając drzwi do przeszłości.

"Coś w wodzie"

Cierpiąca na traumę po dramatycznym wydarzeniu z przeszłości Meg (Hiftu Quasem), główna bohaterka thrillera "Coś w wodzie", długo zastanawia się, czy wziąć udział w ekskluzywnym, organizowanym w rajskich plenerach ślubie koleżanki Lizzie (Lauren Lyle). Ostatecznie jednak przybywa na Karaiby, mając za towarzyszki Cam (Nicole Rieko Setsuko), Ruth (Ellouise Shakespeare-Hart) oraz dawno niewidzianą przyjaciółkę Kaylę (Natalie Mitson). Kiedy kobiety postanawiają udać się w samotny rejs łodzią, nie przeczuwają, że idylliczna podróż zmieni się w zaciętą walkę o przetrwanie. Wkrótce, zdane tylko na siebie i dryfujące na otwartym morzu, będą zmuszone zmagać się nie tylko ze skrajnym wycieńczeniem, ale też atakami rekinów-morderców. Czy mają jakikolwiek szanse w starciu z drapieżnikami, z których natura uczyniła prawdziwe maszyny do zabijania?

"Misja"

Dokument "Misja", produkcji National Geographic, opowiada historię młodego amerykańskiego protestanckiego misjonarza - Johna Chau - który w listopadzie 2018 roku został pozbawiony życia przez mieszkańców wyspy Sentinel Północny w trakcie próby nawracania ich na chrześcijaństwo. Film stawia pytanie o granice ewangelizacji w XXI wieku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kinowe premiery
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy