Reklama

Polski aktor w międzynarodowej produkcji

Młody polski aktor Marcin Walewski zagra w filmie "Closer to the Moon". Chłopiec wystąpi u boku Very Farmigi i Marka Stronga.

W filmie Mark Strong wcieli się w postać Maksa Rosenthala, byłego szefa jednostki dochodzeniowej w Bukareszcie, który cierpi na brak gotówki. Mężczyzna postanawia obrabować bank wraz z czterema kolegami. Podczas napadu udaje mu się przekonać zgromadzony tłum, że to tylko zdjęcia do filmu. Niestety, cała czwórka zostaje aresztowana, wtrącona do więzienia i skazana na śmierć. Przed wykonaniem wyroku komunistyczny rząd Rumunii zmusza mężczyzn do ponownego odegrania skoku na bank na planie prawdziwego filmu propagandowego.

Reklama

Vera Farmiga zagra byłą ukochaną Maksa Rosenthala, matkę jego dziecka Mirela. Syna Very i Marka Stronga, zagra młody, polski aktor Marcin Walewski.

Verę Farmigę mogliśmy podziwiać ostatnio w filmie "Kod nieśmiertelności". Za kreację obok George'a Clooney'a w filmie "W chmurach" otrzymała nominację do Oscara.

Mark Strong zagrał m.in. w "Robin Hoodzie" Ridleja Scott i "Sherlocku Holmesie" Guya Ritchiego.

Walewski otrzymał nagrodę za debiut aktorski w filmach "Wenecja" i "Trzy minuty. 21:37". To zdecydowało, że został zaproszony na plan filmu "Bitwy pod Wiedniem", a teraz na plan "Closer to the Moon" przez producenta Alessandro Leone.

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: marcin | Marcin Walewski | polscy aktorzy | To the Moon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje