Reklama

Polska Bridget Jones

Jak informuje "Rzeczpospolita" już niedługo powstanie film na podstawie książki "Nigdy w życiu" Katarzyny Grocholi. Rozpoczęły się castingi, które mają wyłonić odtwórczynię głównej roli - Judyty, okrzykniętej przez miłośników książki polską Bridget Jones. Autorka "Nigdy w życiu" w wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej" po tym, gdy jej książka stała się bestsellerem 2001 roku, nie ukrywała, że marzy, aby jej powieść została sfilmowana.

"Chciałabym, aby losy Judyty zostały przeniesione na wielki ekran, ale na pewnym poziomie" - mówiła Katarzyna Grochola w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Reklama

"Byłoby straszne, gdyby moja książka została zamieniona w taki serial jak na przykład Świat według Kiepskich. Marzyłoby mi się, żeby tę historię przenieśli na ekran twórcy serialu Na dobre i na złe" - wyjaśniała autorka.

I rzeczywiście, adaptacją i produkcją popularnej powieści zajęła się Ilona Łepkowska, scenarzystka seriali: "Na dobre i na złe" oraz "Radio romans", a także "Kogla-mogla" i "Komedii małżeńskiej".

"Struktura książki Nigdy w życiu nie była łatwa do przenoszenia na potrzeby scenariusza filmowego" - powiedziała "Rzeczpospolitej" Ilona Łepkowska.

"Mnóstwo w niej dygresji, anegdotek, monologów wewnętrznych bohaterki, które ubarwiają lekturę, a są nie do przełożenia na język filmowy. Musiałam znaleźć jedną, jasną formę, wyodrębnić główny wątek. Cały scenariusz konsultowałam z Katarzyną Grocholą. Pozwoliłam sobie na to, by dopisać kilka scen, których nie ma w powieści, a które ukażą nam główną bohaterkę jeszcze jako mężatkę, po to, byśmy potrafili lepiej dostrzec, jakie zaszły w niej zmiany po rozwodzie. Kontrapunktami w filmie będą listy od czytelników, które Judyta dostawała jako dziennikarka udzielająca porad w piśmie kobiecym" - wyjaśniła "Rzeczpospolitej" scenarzystka.

Na zdjęciach próbnych mających wyłonić odtwórczynię głównej roli pojawiły się już między innymi Anna Samusionek, Dorota Segda, Dominika Ostałowska, Agnieszka Krukówna, a także Małgorzata Foremniak.

Bohaterką książki "Nigdy w życiu" jest 37-letnia Judyta, matka nastoletniej Tosi, która po rozstaniu z mężem rozpoczyna nowe życie. Cechuje ją niezwykłe poczucie humoru, autoironia oraz determinacja - sama buduje dom i przenosi się z Warszawy na wieś. Odnosi sukces jako reporterka.

Zdjęcia do filmu rozpoczną się najprawdopodobniej w lipcu. Ich autorem będzie Tomasz Dobrowolski ("Ballada o Zakaczawiu" i "Na koniec świata"). Reżyserią zajmie się Ryszard Zatorski. Producentami są Ilona Łepkowska i Tadeusz Lampka.

INTERIA.PL/Rzeczpospolita

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje