Reklama

Reklama

Połączyły ich muzyka, błoto i... kajdanki

"Tej nocy będziesz mój" - rockandrollowa komedia romantyczna Davida Mackenzie'ego ("Młody Adam", "Hallam Foe"), umiejscowiona i nakręcona w czasie festiwalu T in the Park w Szkocji, jest wybuchową mieszanką nieprzyzwoitego języka, żądzy, błota i głośnej muzyki.

Co się stanie, jeśli na 24 godziny zostaniesz nierozerwalnie związany z drugim człowiekiem?

To właśnie przydarza się Adamowi (Luke Treadaway) i Morello (Natalia Tena). Oboje są muzykami - on gra elektro pop w duecie ze swoim kumplem Tyko; ona jest liderką punkowego zespołu The Dirty Pinks. Czekając na występ, wdają się w głupią sprzeczkę, którą słyszy przechodzący obok kaznodzieja. W imię miłości skuwa ich ze sobą kajdankami, po czym znika z kluczem.

Początkowa frustracja bohaterów z czasem zamienia się w niechętną akceptację, a stąd już tylko krok do prawdziwego uczucia?

Reklama

- Uświadomiłem sobie niedawno, że miłość to dobra rzecz. Teraz mam rodzinę. Jestem ojcem. Przypuszczam, że ma to znaczący wpływ na moje poglądy. 'Tej nocy będziesz mój' to właściwie film o jednonocnej przygodzie i w tym kontekście ma prawo być romantyczny. Potencjalny lukier opowieści jest trzymany w ryzach przez błoto oraz chaos panujące na festiwalu - mówi Mackenzie o swojej produkcji.

- Więc to nie jest taka cukierkowa komedia romantyczna, choć trochę zmierza w tym kierunku. Może myślałem, że jestem antyromantyczny, a tak naprawdę nigdy taki nie byłem - dodaje reżyser.

Jego nowy obraz został nakręcony w trakcie wspomnianego festiwalu w 2010 roku w ciągu czterech i pół dnia, ze szczątkową ekipą.

- Byłem już na T in the Park kilka razy, ale nigdy nie zostałem na noc. Chodziłem na koncerty w ciągu dnia, ale tak naprawdę nigdy nie mieszkałem na polu namiotowym. Wiedziałem mniej więcej, czego się spodziewać - w końcu zaliczyłem już parę muzycznych imprez w swoim życiu... Kiedy tam jesteś przez cały festiwal, totalnie zanurzasz się we wszystko. Przyjechaliśmy z ekipą dzień wcześniej, więc w sumie spędziliśmy tam cztery i pół dnia. Przez cały czas sporo kręciliśmy, żeby mieć pełny obraz sytuacji - wspomina Mackenzie.

Do głównych ról w "Tej nocy..." zostali wybrani Luke Treadaway i Natalia Tena, którzy są nie tylko aktorami, ale i muzykami.

- Musieli mi zaufać i całkowicie wejść w swoje role, bo kręciliśmy bardzo szybko. Myślę, że świetnie się spisali. Byli sobą od początku do końca. To niesamowicie utalentowani młodzi aktorzy, z fantastyczną energią. Cieszę się, że mogłem z nimi pracować - przekonuje twórca "Młodego Adama".

"Tej nocy będziesz mój" w polskich kinach od 1 czerwca,


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tej nocy będziesz mój | muzyka.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje