Reklama

Reklama

"Pokolenie Ikea": Polskie gwiazdy w ekranizacji bestsellera Piotra C.

"Pokolenie Ikea", którego reżyserem jest Dawid Gral, to adaptacja bestsellerowej powieści o tym samym tytule. Przygodny seks, fantazje erotyczne i szybkie romanse to punkt wyjścia do opowieści o realiach, w jakich żyją współcześnie młodzi. W rolach głównych Bartosz Gelner i Michalina Olszańska. Film trafi do kin 10 marca 2023 roku.

"Pokolenie Ikea": Co to za film?

Piotr Czarny (Bartosz Gelner) to czarujący trzydziestokilkuletni prawnik. Ciągle goni za adrenaliną, kobietami i imprezami. Za cel postawił sobie zapełnienie spisu kochanek imionami na każdą literę alfabetu. Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy koleżanka z pracy, Olga (Michalina Olszańska) - jedyna kobieta, z którą jest zupełnie szczery i z którą nie sypia - składa mu ultimatum.

Podążając za cynicznym i hedonistycznym bohaterem, wnikamy w świat przygodnego seksu, szybkich randek i jednonocnych romansów serwowanych nam przez aplikacje internetowe. Film w bezpruderyjny sposób portretuje ludzi, których łatwy dostęp do dóbr nauczył, że wszystko można tanio i bezrefleksyjnie zastąpić - komputer, meble, mieszkanie, a nawet związek.

Reklama

- W tej historii najbardziej zależy mi na możliwości swobodnego rozmawiania o seksie, czy o tym, że wiele osób korzysta z aplikacji randkowych. Wydaję mi się, że to nie jest żaden temat tabu - w XXI wieku mówienie o tym, że ktoś lubi uprawiać seks, to nie jest nic złego - mówi Bartosz Gelner.

- Książka jest przede wszystkim satyrą na nasze pokolenie. To jest dla mnie najważniejszy element, dlatego tak staram się grać swoją postać - dodaje Michalina Olszańska.

W pozostałych rolach występują m.in.: Majka Jeżowska, Paweł Małaszyński, Jan Aleksandrowicz-Kraśko, Sławomir Mandes, Dagmara Bryzek, Adrianna Izydorczyk, Zuzanna Galewicz, Mateusz Dymidziuk i - po raz pierwszy na wielkim ekranie - Adi Nowak.

"Pokolenie Ikea": Kim jest Piotr C.?

"Pokolenie Ikea" to ekranizacja bestsellerowej książki autorstwa Piotra C.. Pod tym pseudonimem artystycznym ukrywa się autor sześciu bestsellerowych powieści, w tym tej najbardziej kontrowersyjnej, publikowanej w odcinkach w miesięczniku Angora, która właśnie trafi na ekran. Autor nigdy nie ujawnił swojej tożsamości.

"Pokolenie Ikea" sprzedało się w ponad 150 tysiącach egzemplarzy, jest też na 32. pozycji w rankingu "Top 100 książek, które należy przeczytać" wg polskich internautów. Książki Piotra C. dwukrotnie nominowane były do bestsellerów Empiku - powieść "Brud" w 2016 roku oraz powieść "Gwiazdor" w 2020 roku. We wrześniu 2022 roku na rynku ukazała się najnowsza powieść Piotra C., pt. "Roman(s)".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy