Reklama

Reklama

Pogrzeb Marcina Wrony odbędzie się w czwartek

Nabożeństwo żałobne Marcina Wrony odbędzie się w czwartek, 24 września, o godz. 12 w Kościele Sióstr Wizytek w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 34). Bezpośrednio po mszy (około 13) specjalne autokary zabiorą żałobników spod kościoła na Cmentarz Powązki Wojskowe w Warszawie (ul. Powązkowska 43/45). O godz. 13.30 spod bramy głównej Powązek Wojskowych wyruszy kondukt żałobny, który odprowadzi prochy Marcina Wrony do miejsca wiecznego spoczynku - poinformowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Marcin Wrona spocznie na Powązkach Wojskowych w Warszawie

Marcin Wrona zmarł w dniu zakończenia Festiwalu Filmowego w Gdyni. Ciało 42-latka znalazła w sobotę, 19 września, nad ranem w pokoju hotelowym w Gdyni jego żona, Olga Szymańska.

- Śmierć miała charakter nagły i najprawdopodobniej przez powieszenie, na co wskazują obrażenia ciała ujawnione w trakcie oględzin. Przy czym innych obrażeń nie ujawniono na ciele zmarłego - co wskazuje na obecną chwilę, że najbardziej prawdopodobną wersją śmierci jest samobójstwo, bez udziału osób trzecich - powiedziała w poniedziałek szefowa Prokuratury Rejonowej w Gdyni, Małgorzata Goebel, opierając się na wstępnej opinii z sekcji zwłok wydanej przez Zakład Medycyny Sądowej w Gdańsku.

Reklama

Dodała, że inne możliwe wersje zgonu artysty będą jeszcze weryfikowane.

Goebel wyjaśniła, że z ciała zmarłego pobrane zostały m.in. wycinki do badań histopatologicznych, zabezpieczono także krew i mocz do standardowych badań. Pozwolą one m.in. odpowiedzieć na pytanie, czy reżyser w chwili zgonu był pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających.

Ostateczne wyniki sekcji zwłok będą znane nie wcześniej niż za miesiąc.

"Pokazać to, czego nie widać" - przeczytaj wywiad z Marcinem Wroną przeprowadzony dwa dni przed śmiercią artysty.

Marcin Wrona urodził się 25 marca 1973 roku w Tarnowie. Był nie tylko reżyserem, ale także scenarzystą i producentem. Członkiem Europejskiej i Polskiej Akademii Filmowej.

Ukończył filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tam też obronił doktorat. Ponadto był absolwentem Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy oraz Binger Film Institute w Amsterdamie (2005). Od 2006 roku wykładał reżyserię na wspomnianym Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

Najnowszy film artysty - "Demon" (koprodukcja polsko-izraelska) z Itayem Tiranem w roli głównej, był jedną z 18. produkcji walczących o Złote Lwy na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni.

 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Marcin Wrona

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje