Reklama

Pocałował ją, a ona straciła głos

Trwają zdjęcia do nowej polskiej komedii romantycznej. W filmie "Milczenie jest złotem" w głównych rolach zobaczymy znaną z "Samego Życia" Anetę Todorczuk-Perchuć oraz Jana Wieczorkowskiego, jednego z bohaterów serialu "Teraz albo nigdy".

Główna bohaterka Inge to aktorka, która pracuje w radiu - ma świetny słuch i jeszcze lepszy głos. Marzy o śpiewaniu na scenie. Jednak nic w życiu nie układa się po jej myśli. Najpierw okazuje się, że zdradził ją narzeczony, a gdy na ulicy podchodzi do niej przystojny brunet (Jan Wieczorkowski), wręcza bukiet kwiatów, całuje ją i odchodzi - Inge z wrażenia... traci głos.

Reklama

Później jak zwykle następuje lawina zabawnych incydentów. Przyczyna "zaniemówienia" jest natury psychicznej, więc dziewczyna udaje się na psychoterapię. Najpierw przypadkowo trafia na spotkanie AA, gdzie próbuje bezskutecznie przekonać zebranych, że naprawdę nie ma kłopotu z alkoholem, następnie dostaje się do grupy prowadzonej przez Dorotę Stalińską.

"Moja postać, jak każda terapeutka, jest trochę szurnięta. Jej także przydałaby się solidna psychoterapia" - podsumowuje aktorka w rozmowie z "Tele Tygodniem", dodając, że scenariusz filmu jest "świetnie napisany i z oryginalnym pomysłem".

"Inge przeżywa ogromną tragedię, marzy bowiem o śpiewaniu. Tymczasem pracuje w radiu, zgrywając dźwięki do spotów reklamowych. Ma wyjątkowo rozwinięty zmysł słuchu. Paradoks polega na tym, ze gdy po serii katastrof spotyka ja wreszcie coś dobrego, nagle... traci to, co najważniejsze, czyli głos" - opowiada scenarzystka i reżyserka filmu, Ewa Pytka.

Inge na szczęście może zawsze liczyć na pomoc przyjaciółek - w tych rolach Magda Schejbal i Anna Antonowicz.

Postać grana przez Jana Wieczorkowskiego to Piotr - wrażliwy grafik, który ilustrując książki dla dzieci, marzy o narysowaniu komiksu o idealnej kobiecie. Gdy ja jednak spotyka, wystarcza mu odwagi "tylko" na to, by ją pocałować.

Jak skończy się historia polskiej Małej Syrenki nie trudno się domyśleć. Można natomiast zgadywać, czy podbije ona serca polskiej publiczności tak samo, jak "Tylko mnie kochaj" czy "Nie kłam, kochanie" .

Poza główną parą w romantycznej opowieści wystąpią: Dorota Stalińska, Magdalena Schejbal, Jan Frycz, Edyta Olszówka i Krzysztof Globisz. Reżyserem filmu jest Ewa Pytka. Autorem zdjęć jest Waldemar Szmidt, operator m.in. "To nie tak, jak myślisz, kotku".

Premierę filmu "Milczenie jest złotem" zaplanowano na lato 2010 roku.

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: milczenie | aktorka | głos

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje