Piraci przepraszają za nielegalne udostępnienie "Nienawistnej ósemki"
Grupa Hive-CM8, odpowiedzialna za udostępnienie pirackich kopii filmów walczących o nominacje do Oscara, wydała oświadczenie, w którym przeprasza twórców "Nienawistnej ósemki". To najnowsza produkcja Quentina Tarantino.
Kopie znalazły się w sieci w drugiej połowie grudnia 2015 roku. Ofiarami piractwa poza "Nienawistną ósemką", padły także "Zjawa", "Creed. Narodziny legendy", "Joy" i "Steve Jobs". Sprawa spotkała się ze zdecydowanymi reakcjami ze strony wytwórni oraz FBI.
Oświadczeniu towarzyszyło wypuszczenie pirackiej kopii komedii "The Big Short", której amerykańska premiera odbyła się 25 grudnia. Jak napisali hakerzy, postanowili udostępnić ten tytuł dopiero tydzień po pierwszych pokazach kinowych, by "mógł zwrócić swój budżet". "Uczymy się na swoich błędach" - oświadczyli.
W dalszej części grupa zdementowała informacje, by kopie zostały pozyskane w wyniku ataku hakerskiego. "Kupiliśmy je od gościa na ulicy. (...) Zresztą nie tylko my. Inne kopie zostały udostępnione już wcześniej, nie pochodziły one od nas".
Członkowie Hive-CM8 poprosili także o wspieranie producentów, by mogli odzyskać oni pieniądze przeznaczone na filmy.
Najbardziej zaskakujący jest fragment tyczący się "Nienawistnej ósemki": "Przepraszamy za wypuszczenie tego wspaniałego filmu przed rozpoczęciem jego oficjalnej dystrybucji. Nie zamierzaliśmy działać na niczyją szkodę, nie spodziewaliśmy się także, że film zostanie pobrany przez tyle osób".
Film Quentina Tarantino został udostępniony przed swoją oficjalną premierą. Grupa nie szczędziła pochwał "Nienawistnej ósemce", przyznając, że w wyścigu po nagrody film Tarantino wyprzedza konkurentów o milę. Wyrazili także nadzieję, że szum medialny powstały z całej sprawy sprawił, że zainteresowali się nim nowi potencjalni widzowie.
W końcowej części oświadczenia grupa Hive-CM8 zapewniła, że nie udostępni wszystkich filmów, których nielegalne kopie posiada.
"Nienawistna ósemka" wejdzie do polskich kin już 15 stycznia.