Reklama

Reklama

Piotr Adamczyk na Osiedlu Bogów

Do polskiej obsady dubbingowej filmu "Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów" dołączył Piotr Adamczyk. Aktor udzieli głosu postaci Miniminusa, rzymskiego mozaikarza, który otrzymał od Cezara niecodzienny prezent - mieszkanie na Osiedlu Bogów.

"Pamiętam, że kiedy byłem dzieckiem, fascynował mnie magiczny wywar Panoramiksa" - wspomina Adamczyk. - "Marzyłem o tym, by móc się go napić! Niestety Miniminus, którego gram, nie ma okazji napić się nektaru siły, jest zwykłym, poczciwym facetem, ale za to świetnie układa mozaiki".

Piotr Adamczyk to jeden z najbardziej znanych polskich aktorów dubbingowych. Pracował przy kilkudziesięciu filmach animowanych. To jego głosem mówi żyrafa Melman z "Madagaskaru" czy Zygzak McQueen z filmu "Auta".

"Przy pracy w dubbingu najbardziej ekscytujące jest to, że spotykamy się z wyzwaniami, których nie mamy szansy przeżyć w teatrze czy filmie. Będąc Miniminusem w "Asteriksie" mam do zagrania ekstremalne emocje: spadają na mnie odłamki skalne, uciekam przed wilkami, próbuję wyważyć drzwi jednym z rzymskich legionistów - to mi się w życiu nie zdarzyło i raczej nie zdarzy, a tutaj - tak" - tłumaczy aktor.

Reklama

"Biologia naszego ciała jest niezwykle ważna, żeby emocje w naszym głosie była wiarygodne. W związku z tym przed mikrofonem wyczyniamy przeróżne rzeczy. Wprawdzie nie umiem rozpłaszczyć się na ścianie jak mój bohater, ale robię wszystko, co w mojej mocy, żeby poczuć na własnej skórze jak to jest być w tej sytuacji. I o ile bezpieczniej przeżywać to w dubbingowym studio" - wyjaśnia Adamczyk.

"Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów" wejdzie na polskie ekrany 27 lutego. To pierwsza ekranizacja słynnego komiksu, zrealizowana w 3D przez twórców animacji takich jak "Wall-e" i "Odlot".W duecie jako Asteriks i Obeliks w polskiej wersji językowej zadebiutują Wojciech Mecwaldowski oraz Arkadiusz Jakubik.

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów

Reklama

Reklama

Reklama