Reklama

Pierwowzór psychopaty

Gdy Christian Bale przygotowywał się do przerażającej roli żądnego krwi psychopaty w "American Psycho", w głowie miał obraz... Toma Cruise'a - tak przynajmniej twierdzi reżyserka Mary Harron.

Bale w 2000 roku przyjął rolę Patricka Batemana, zamożnego młodego bankiera inwestycyjnego, który prowadzi podwójne życie - w tym drugim jest brutalnym seryjnym zabójcą.

Harron, reżyserka "American Psycho", zdradziła, że po obejrzeniu wywiadu telewizyjnego z Cruise'm - Bale'owi wykrystalizował się pomysł na osobowość swojego bohatera.

"Rozmawialiśmy o tym, że Patrick Bateman był takim marsjaninem, że patrzył na ludzi, jakby był z innej planety, obserwował ich zachowania i starał się zrozumieć, w jaki sposób powinno się postępować. A po kilku dniach Christian zadzwonił i powiedział, że obejrzał wywiad Davida Lettermana z Cruise'm i zrobił on na nim olbrzymie wrażenie - ta niezwykle intensywna przyjazność jego spojrzenia, to że nic się za nim nie kryje, bardzo podziałała na niego ta energia" - zdradziła reżyserka w wywiadzie dla BlackBook.

Reklama

FemaleFirst
Dowiedz się więcej na temat: American Psycho | Tom Cruise | Christian Bale | psychopaci | Mary Harron

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy