Reklama

"Pięćdziesiąt twarzy Greya" zakazane w Malezji

Złe wieści dla malezyjskich fanów Dakoty Johnson, Jamiego Dornana i powieści erotycznej autorstwa E. L. James "Pięćdziesiąt twarzy Greya". Nie zobaczą oni długo wyczekiwanego filmu z udziałem młodych gwiazd, który na ekranach kin w innych krajach pojawi już w lutym 2015.

Ekranizacja powieści "Pięćdziesiąt twarzy Greya" miała wejść do malezyjskich kin już 12 lutego, ale Malaysian Film Censorship Board odmówiło wydania pozwolenia na rozpowszechnianie tej produkcji.

Reklama

"Zarząd podjął taką decyzję w związku z tym, że w filmie pojawiają się sceny, które nie mają wydźwięku czysto seksualnego. Zawartość jest bardziej sadystyczna, kobieta w tych scenach jest przywiązywana do łóżka i bita" - cytuje szefa zarządu, Abdula Halima, magazyn "Variety".

"To jest bardziej pornografia niż film" - dodaje Halim.

Widzowie w innych krajach już wkrótce zobaczą "Pięćdziesiąt twarzy Greya", gdzie Jamie Dornan wcieli się w postać bogatego i zamożnego biznesmena, a Dakota Johnson w skromną studentkę literatury. Pewnego siebie mężczyznę i niedoświadczoną dziewczynę połączy erotyczna relacja.

Przypomnijmy, że film jest ekranizacją bestsellerowej i skandalizującej powieści E.L James (autorka naprawdę nazywa się Erika Mitchell) "50 twarzy Greya", wydanej w 2011 roku w Wielkiej Brytanii.

Książka rozpętała na świecie prawdziwe szaleństwo. Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych sięgnęła 15 milionów już w pierwszych trzech miesiącach od premiery. Powieść okupuje nieprzerwanie jednocześnie pierwszą, drugą i trzecią pozycję na prestiżowej liście bestsellerów e-bookowych magazynu "The New York Times". Prawa do zagranicznych wydań sprzedano w kilka dni do kilkudziesięciu krajów.

Na ekranach polskich kin film pojawi się 13 lutego.


Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: twarzy | greya

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje