Reklama

"Pętla" Patryka Vegi: Sceny tańca jak z "Chicago"

Fani filmów Patryka Vegi, którzy są przyzwyczajeni do pościgów, strzelanin i bójek, nowe dzieło tego reżysera może mocno zaskoczyć. Twórca zdradził bowiem, że w filmie "Pętla", który jest inspirowany tzw. "aferą podkarpacką", będą spektakularne sceny taneczne. W jednej z nich reżyser ubrał tancerki w rosyjskie mundury i dał im kałasznikowy.

Patryk Vega spełnia swoje męskie fantazje

Patryk Vega przyzwyczaił nas do tego, że podczas kręcenia każdego filmu, co jakiś czas zdradza ciekawostki dotyczące fabuły albo szczegóły z pracy na planie. Nie inaczej jest w przypadku filmu "Pętla".

Reklama

Z tego, co Vega ujawnił właśnie na Instagramie wynika, że chce przyciągnąć widzów do kin nie tylko obietnicą tego, że pokaże im kulisy głośnej afery kryminalnej, ale ma dla nich także solidną porcję tańca. W filmie będą rozbudowane sceny choreograficzne. Ich fragmenty reżyser zaprezentował na swoim profilu iw mediach społecznościowych. Jak zdradził, przy ich realizowaniu inspirował się takimi filmami jak "Chicago" czy "Moulin Rouge!".

"Mogę wam powiedzieć, że w porównaniu do scen tańca, kręcenie strzelanin i scen kaskaderskich jest proste. Najbardziej czasochłonną operacją w tym filmie było umalowanie i ubranie tych wszystkich dziewczyn" - powiedział Vega.

I zaznaczył, że jest pełen podziwu dla profesjonalistek, które zaangażował. "Kobieta, która wykonuje zawodowo taniec, z biegiem lat nabiera sprężystych, kocich ruchów. I kiedy się patrzy na nią, gdy idzie, wygląda to tak, jakby szedł tygrys" - wyznał reżyser.

Ale nawet w scenach tańca Vega chce szokować. O jednym z układów choreograficznych opowiedział następująco: "Wymyśliłem, żeby ubrać tancerki w rosyjskie mundury, dać im kałasznikowy i stworzyć taniec, w którym będą się poruszały jak wojsko. Taka męska fantazja".

Grający w "Pętli" główną rolę Antoni Królikowski, wciela się w postać policjanta z Rzeszowa, który przy pomocy CBŚP rozbił siatkę sutenerów na Podkarpaciu i założył własny "dom schadzek". Potem nagrał kilkudziesięciu polityków w kompromitujących ich sytuacjach, by móc ich szantażować. "Pętla" ma trafić do kin 4 września.

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pętla (2020)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje