Reklama

Peter Jackson: Film na podstawie gry

Firma Microsoft, która w ubiegłym roku zapowiedziała kinowy film na podstawie popularnej gry na konsole z rodzaju tak zwanych strzelanek - "Halo", nie zdoła sprostać wcześniej ustalonym terminom. Film, który wyprodukuje Peter Jackson ("King Kong", "Władca pierścieni"), prawdopodobnie swoją premierę będzie miał dopiero w 2008 roku. Tymczasem miliony fanów na całym świecie od miesięcy czekają na nadejście trzeciej odsłony swojej ulubionej strzelanki FPP, która dopiero wraz z targami E3 2006 została oficjalnie potwierdzona.

"Halo" uchodzi za jedną z najpopularniejszych serii gier na konsole Xbox. Cykl strzelanek zespołu Bungie do tej pory sprzedał się w nakładzie przekraczającym ponad 14,5 miliona egzemplarzy. Produkcja cieszy się popularnością głównie za sprawą możliwości prowadzenia sieciowych potyczek wykorzystujących usługę Xbox Live.

Reklama

Jednakże fani walki Ziemian z Convenantami będą musieli poczekać jeszcze dłużej, by obraz futurystycznej wojny doczekał się filmowej adaptacji na srebrnym ekranie. Zgodnie z informacją podaną na łamach serwisu IMDb, premiera produkcji odbędzie się dopiero w 2008 roku.

Niemniej jednak największy internetowy serwis filmowy nie podał żadnej informacji związanej z wytłumaczeniem zmiany terminu. Za prawdopodobną przyczynę uchodzi rozmach produkcji, trwające przygotowania techniczne oraz poszukiwanie obsady, a także reżysera.

Producentami filmu będą Peter Jackson ("King Kong") i Fran Walsh (autorka scenariusz do "King Konga"). Do tej pory ujawniono jedynie, że scenariusz opracuje Alex Garland, twórca filmu "28 dni później". Za samo opracowanie skryptu autor ma otrzymać milion dolarów.

Data premiery gry "Halo 3" zapowiedzianej na Xboxa 360 oficjalnie nie została podana. Można jednak zakładać, że będzie to termin przybliżony do tego, w którym film wejdzie na ekrany kin.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Halo | king | Peter | Peter Jackson | film | Michael Jackson | \ Film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje