Reklama

Paulina Chapko: Niegrzeczne kino

W piątek do kin wejdzie "11 minut" Jerzego Skolimowskiego - polski kandydat do Oscara w kategorii "Najlepszy Film Nieanglojęzyczny". Za pełne rozmachu efekty specjalne i sceny kaskaderskie w filmie odpowiadają światowej klasy specjaliści, mający na koncie takie tytuły jak "Gra o tron" i seria "Mission: Impossible". - Byliśmy w dobrych rękach i czuliśmy się jak w hollywoodzkim filmie - mówi jedna z gwiazd produkcji, Paulina Chapko.

W piątek do kin wejdzie "11 minut" Jerzego Skolimowskiego - polski kandydat do Oscara w kategorii "Najlepszy Film Nieanglojęzyczny". Za pełne rozmachu efekty specjalne i sceny kaskaderskie w filmie odpowiadają światowej klasy specjaliści, mający na koncie takie tytuły jak "Gra o tron" i seria "Mission: Impossible". - Byliśmy w dobrych rękach i czuliśmy się jak w hollywoodzkim filmie - mówi jedna z  gwiazd produkcji, Paulina Chapko.
Paulina Chapko w filmie "11 minut" /materiały dystrybutora

11 minut’ miałam po raz pierwszy okazję oglądać na festiwalu w Wenecji i było to wielkie przeżycie. Wydawało mi się wtedy, że film naprawdę trwa jedenaście minut. On mnie zaskoczył, bo nie spodziewałam się, że ta forma będzie tak mocna, intrygująca i ciekawa. Tak rock’n’rollowa! Za drugim razem dostrzegłam zupełnie inne, nowe rzeczy. Za trzecim razem wzruszyłam się na nim - mówi Chapko.

- Ten film nie pozostawia nikogo obojętnym. Mi się to bardzo podoba, bo nie lubię grzecznego, obojętnego kina - dodaje aktorka.

Najnowszy film Jerzego Skolimowskiego to polski kandydat do Oscara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny". W doborowej obsadzie m.in.: Wojciech Mecwaldowski, Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz, Paulina Chapko, Agata Buzek, Piotr Głowacki, Jan Nowicki, Ifi Ude oraz irlandzki aktor Richard Dormer ("Gra o tron").

Reklama

Nominowane do Złotych Lwów 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni "11 minut" zdobyło na największym krajowym festiwalu Nagrodę Specjalną Jury, Nagrodę za muzykę oraz Nagrodę za montaż. Film wyróżniono również Nagrodą Jury Młodzieżowego 72. Festiwalu w Wenecji. "11 minut" znalazło się w konkursie głównym 59. BFI Film Festival, zostało też zaprezentowane widowni w ramach 40. MFF w Toronto. 

Obsesyjnie zazdrosny mąż, jego seksowna żona - aktorka, podstępny hollywoodzki reżyser, kurier rozwożący narkotyki, sprzedawca hot dogów z mroczną przeszłością, sfrustrowany uczeń w ryzykownej misji, alpinista naprawiający hotelowe okna, uliczny malarz, ekipa pogotowia ratunkowego z zaskakującym problemem, dziewczyna z psem, grupa zakonnic. Przekrój mieszkańców wielkiego miasta, których życie i pasje przeplatają się ze sobą. Nieoczekiwany łańcuch zdarzeń przypieczętuje losy wielu z nich w ciągu zaledwie jedenastu minut.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Paulina Chapko | 11 minut
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy