Reklama

Oszacowano majątek, jaki pozostawił Gene Hackman. Kto otrzyma spadek?

Gene Hackman, uznawany za jednego z największych hollywoodzkich aktorów, zmarł w wieku 93 lat. Za swoje wybitne role otrzymał aż dwa Oscary. Obecnie trwa śledztwo w sprawie śmierci gwiazdora i jego żony. Tymczasem oszacowano majątek, jaki po sobie pozostawił.

Gene Hackman był jednym z najwybitniejszych amerykańskich aktorów lat 70. i 80. XX wieku. Do historii kina przeszedł dzięki rolom w takich filmach, jak "Francuski łącznik", "Rozmowa", "Strach na wróble", "Missisipi w ogniu" czy "Bez przebaczenia". Miał na koncie dwa Oscary - za role we "Francuskim łączniku" i "Bez przebaczenia" oraz cztery Złote Globy, dwie nagrody BAFTA i berlińskiego Srebrnego Niedźwiedzia.

O jego śmierci poinformowano w czwartek 27 lutego. To wtedy szeryf hrabstwa Santa Fe, Adan Mendoza, potwierdził, że Gene Hackman i jego małżonka, Betsy Arakawa, nie żyją. U boku pary znaleziono również zwłoki ich psa. Na miejscu nic nie wskazywało na udział osób trzecich. Obecnie trwa śledztwo w tej sprawie.

Reklama

Gene Hackman pozostawił majątek warty 80 mln dolarów

Po śmierci Gene'a Hackmana sporo mówi się o majątku, który po sobie pozostawił. Portal celebritynetworth.com podaje, że dobytek hollywoodzkiego aktora szacuje się na 80 mln dolarów. 

Hackman, uważany za jednego z najwybitniejszych aktorów swojego pokolenia, przeszedł na emeryturę w 2004 roku. The Economic Times twierdzi, że największe wynagrodzenie otrzymał za rolę w "Supermanie" - aż 2 mln dolarów. Znaczące gaże przyniosły mu również występy w "Szybkich i martwych" oraz "Szczęściarze", za które inkasował po 1,3 mln dolarów. Natomiast za swoją kultową, nagrodzoną Oscarem rolę we "Francuskim łączniku" zarobił 100 tysięcy dolarów – suma niewielka w porównaniu z późniejszymi zarobkami, ale kluczowa dla jego kariery.

Kto odziedziczy spadek? Gene Hackman miał trójkę dzieci z małżeństwa z Filipą "Faye" Maltese. Christopher urodził się w 1960 roku, Elizabeth Jean w 1962, a Leslie Ann w 1966. Dzieci aktora unikają jednak świateł reflektorów i dbają o swoją prywatność.

Czytaj więcej: Gene Hackman nie żył od 10 dni? Szokujące informacje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gene Hackman
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy