Reklama

Reklama

Oscar dla... psa?

W "Artyście" Michela Hazanaviciusa, obok nominowanych do Oscara Jeana Dujardina i Bérénice Bejo, oglądać będziemy także doskonałego aktora o imieniu Uggie.

Uggie, uroczy i utalentowany pies rasy Jack Russell Terrier, jest nieodłącznym towarzyszem głównego bohatera filmu, gwiazdy kina niemego - George'a Valentina.

Valentina poznajemy u szczytu powodzenia, gdy na ekranie skutecznie i elegancko, z uśmiechem na twarzy walczy ze złem, odznaczając się przy tym sprytem, dowcipem i wdziękiem. Ale nie byłoby jego sukcesów bez Uggiego!

Grający Valentina Dujardin czule wspominał swą pracę z Uggiem. - Okazało się, że on bez trudu kradnie wszelkie wspólne sceny. Poza tym nie było żadnych kłopotów, wystarczyło tylko posłuchać rad treserów - wyznał aktor.

Reklama

- Pewną trudnością było jedynie to, że nieustannie musiałem nosić w kieszeni kiełbaski. Pod koniec dnia sam czułem się jak wielka kiełbaska - śmiał się francuski gwiazdor.

Należy zaznaczyć, że Uggie nie jest filmowym debiutantem. Zagrał już w "Wodzie dla słoni" (2011) oraz licznych reklamach. Ale to właśnie za występ w "Artyście" uhonorowano go prestiżową nagrodą Palm Dog Award, przyznawaną od 2001 roku w Cannes czworonożnym wykonawcom za wybitne osiągnięcia w filmie.

Droga Uggiego do sławy nie była jednak łatwa. Urodzony w 2002 roku pies został uznany przez swych właścicieli za zbyt nieznośnego i omal nie trafił do schroniska. Uratował go treser Omar Von Muller, u którego Uggie ma dom do dzisiaj.

Von Muller zapowiedział, że po ceremonii oscarowej Uggie wycofa się z życia publicznego, co zasmuci zapewne wielu jego wielbicieli, którzy uważają, że w "Artyście" Uggie przyćmił wszystkie inne gwiazdy!

Przeczytaj recenzję "Artysty" na stronach INTERIA.PL!

"Artysta" to namiętny romans i sentymentalna podróż do złotego okresu kina. Film, którego akcja rozgrywa się pod koniec lat 20. XX wieku, po mistrzowsku łączy klasyczną, czarno-białą poetykę ze zrozumieniem oczekiwań współczesnego widza. Koniec kina niemego był równocześnie końcem karier wielu gwiazd, będących u szczytu popularności.

Czy słynny bohater kina przygodowego George Valentin (Dujardin) podzieli los "wielkich zapomnianych"? Czy płomienne uczucie, które wybuchnie między nim a początkującą tancerką Peppy Miller (Bejo) zainspiruje go do walki o miejsce w świecie dźwiękowego Hollywood i ocali przed zapomnieniem oddanej kiedyś publiczności?


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje