Reklama

Reklama

Olga Frycz: Nie chcę być hipokrytką

"Nie chcę z jednej strony walczyć o prawa zwierząt a z drugiej jeść mięso" - mówi Olga Frycz. Aktorka, znana z ról w filmach "Wszystko co kocham", "Płynące wieżowce" oraz seriali "M jak miłość" i "Cisza nad rozlewiskiem", opowiada dlaczego przeszła na wegetarianizm i co daje jej... układanie puzzli.

Masz świetną figurę. Jak o nią dbasz? Uprawiasz dużo sportu?

Olga Frycz: - Nie jestem raczej usposobiona sportowo, ale staram się jednak coś aktywnego robić. W lecie jeżdżę na rowerze i próbuję swoich sił na kajcie. Lubię też nurkować, ale to sport, który nie wymaga kondycji. Zima to czas nart i deski. Już się nie mogę doczekać. Ale moim ukochanym sportem są puzzle (śmiech).

Puzzle?

- Tak. Mogę siedzieć godzinami nad tysiącem maleńkich kawałeczków i budować z tego obraz. Odstresowuje mnie to i uczy cierpliwości. Polecam.

Reklama

Zdrowo się odżywiasz?

- Jestem wegetarianką i zwolenniczką zup. Doszłam do tego, że zupa bez mięsa może być równie smaczna a przy okazji zdrowsza. Uwielbiam zupy-kremy, tarty, pierogi, makarony. Nie umiem tylko piec.

Dlaczego zrezygnowałaś z mięsa?

- Byłam coraz częściej zapraszana do akcji przeciwko zabijaniu zwierząt. Stwierdziłam, że nie chcę być hipokrytką i z jednej strony walczyć o prawa zwierząt a z drugiej strony jeść mięso. Zresztą nie miałam trudno, bo moja mama już od dłuższego czasu jest wegetarianką. Dużo moich znajomych nie jada mięsa. Więc łatwiej mi było o wszystkie przepisy, żeby jakoś zacząć żyć z tym wegetarianizmem.

Lepiej się czujesz jako wegetarianka?

- Regularnie się badam i zdrowotnie wszystko jest w porządku. Aczkolwiek wydaje mi się, że trochę przytyłam. To kwestia tego, że nie jedząc mięsa, próbuję zastępować je innymi produktami i jem więcej. Chyba będę musiała bardziej zainwestować w sport (śmiech).

Możesz nam zdradzić plany na najbliższy czas?

- Gdyby nie to, że złamałam nogę w czerwcu i miałam ją miesiąc w gipsie, to czekałabym teraz na dwie premiery filmów, w których miałam zagrać. Bardzo tego żałuję. Póki co gram w serialu. Zbliża się też okres przedświąteczny i noworoczny i dużo fundacji zaprasza mnie do współpracy przy kalendarzach, na rzecz zwierząt i hospicjów dla dzieci. Staram się w tym czynnie brać udział. Natomiast żadnego filmu na razie nie mam w planach. Zobaczymy, co czas przyniesie...


Olga Frycz - ur. 23 października 1986 w Krakowie. Polska aktorka, córka aktora Jana Frycza. Nominowana do Polskich Nagród Filmowych w kategorii najlepsza drugoplanowa rola kobieca. Znana z filmów "Wszystko co kocham", "Płynące wieżowce", "Boże skrawki", "Weiser" oraz seriali "Cisza nad rozlewiskiem", "M jak miłość", "Anna German".

Rozmawiała: Monika Małecka (PAP Life)

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy